Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 24°C

Tragédie na parkurové soutěži v Neratově: Po pádu zemřela jezdkyně (†55)

Autor: ČTK, sm

Po pádu z koně po parkurové soutěži v Neratově na Pardubicku v neděli odpoledne zemřela pětapadesátiletá jezdkyně. Kůň na ni šlápl a poranil ji tak vážně, že zraněním i přes snahu záchranářů podlehla. ČTK to řekla mluvčí policie Markéta Janovská.

„Jednalo se o účastnici našich závodů, která se s námi domluvila, že po skončení poslední soutěže ještě absolvuje tréninkově několik skoků se svým druhým koněm. Připravovala se s trenérem na opracovišti, kde došlo k nešťastnému pádu. Ihned u ní byla zdravotnice, která ještě ze závodiště neodjela, a zahájila resuscitaci. Bohužel zranění byla natolik vážná, že se jezdkyni nepodařilo zachránit,“ popsal okolnosti tragické události zdrcený ředitel závodů Tomáš Kocián z pořádající stáje podle webu Jezdci.cz

„Podle zjištění policejního vyšetřovatele se žena při tréninkové jízdě zřejmě neudržela v sedle koně, před přeskočením překážky upadla na zem a kůň na ni šlápl tak nešťastně, že utrpěla zranění neslučitelná se životem. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva,“ řekla policejní mluvčí Janovská.

Záchranáři měli na místě neštěstí dvě posádky, žádali o rychlý transport vrtulníkem do Hradce Králové. Resuscitace bohužel úspěšná nebyla, uvedla mluvčí pardubických záchranářů Alena Kisiala.