Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 24°C

Šok ve světě esportu: Zemřel talentovaný hráč Ašenbrener (†19)

Autor: sm

Svět esportu zasáhla velmi tragická zpráva. V mladém věku zemřel český hráč Karel »Twisten« Ašenbrener. Plejer, jehož hvězda strmě stoupala, v minulosti pohovořil o problémech s duševním zdravím.

Smutnou novinu oznámil francouzský tým Vitality, za které Ašenbrener hrál. „Se zlomeným srdcem se s vámi chceme podělit o zprávu, že včera večer zemřel náš hráč VALORANTu Karel »Twisten« Ašenbrener. Tato zdrcující ztráta nás hluboce zasáhla a naše nynější myšlenky a modlitby jsou v tomto těžkém období s jeho rodinou a přáteli. Celá organizace Team Vitality je touto zprávou zdrcena a po zbytek dne přerušíme veškerou komunikaci. Odpočívej v pokoji, Karle,“ rozloučili se Francouzi se svým hráčem.

Valorant také zveřejnil text s výzvou, aby lidé nevzdávali svůj boj s psychickými problémy. „Duševní zdraví je stále nesmírně důležitým tématem pro všechny v esportu i v životě. Pokud se potýkáte s problémy, obraťte se na někoho a promluvte si, nikdy není pozdě,“ stojí v textu. Sám Ašenbrener toto téma dříve otevřel a přiznal, že s démony bojoval.

„Dávejte na sebe pozor, a pokud zažíváte něco podobného jako já, nebojte se obrátit na své blízké přátele, rodinu nebo tým. Pokud jsou »opravdoví«, budou tu pro vás a pomohou vám se z toho dostat. Nechci z toho vynechat svou rodinu, protože ta mi také pomohla, zejména nejstarší bratr, a také je mám rád," uvedl ve svém psaní Karel, který vynikal především ve hře Valorant. O úmrtí mladého hráče informoval mimo jiné i slavný deník L'Équipe.

Na twitterovém účtu Ašenbrenera se krátce před smrtí objevil poslední příspěvek, který má ve světle následných událostí dost děsivý tón. „Dobrou noc,“ zněla jeho poslední veřejná slova k lidem.

Témata:  blesksportesportvalorantašenbrenerrodina