Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C

Tenisová senzace: Wozniacká oznámila návrat!

Autor: ČTK

Dánská tenistka a bývalá světová jednička Caroline Wozniacká oznámila ve 32 letech comeback. Vítězka Australian Open z roku 2018 se vrací po mateřské pauze a více než třech letech. Rodačka z Odense o tom dnes informovala na svém instagramu.

„Za poslední tři roky jsem si vynahradila ztracený čas s rodinou. Stala jsem se maminkou a teď mám dvě krásné děti, za které jsem vděčná. Pořád mám ale své cíle, kterých bych ráda dosáhla,“ napsala Wozniacká s odkazem na magazín Vogue, jemuž poskytla větší rozhovor.

„Chci svým dětem ukázat, že si můžete jít za sny bez ohledu na to, kolik vám je, nebo v jaké jste roli. Jako rodina jsme se rozhodli, že je čas. Vracím se a už se nemohu dočkat,“ dodala Wozniacká.

Dánská tenistka působila na kurtech od roku 2005, strávila 71 týdnů v čele světového žebříčku a vyhrála ve dvouhře 30 titulů. Jejím největším úspěchem byl triumf na Australian Open před pěti lety, kde porazila ve finále Rumunku Simonu Halepovou. V roce 2017 ovládla také Turnaj mistryň.

Wozniacká ukončila profesionální kariéru v lednu 2020 v 29 letech. Rozloučila se ve 3. kole Australian Open. S manželem a bývalým hráčem NBA Davidem Leem má dceru Olivii a syna Jamese.

Tenistka Caroline Wozniacká oznámila návrat na kurty
Tenistka Caroline Wozniacká oznámila návrat na kurty