Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

V Česku slavil dva tituly. Bývalý Ocelář o KHL i zákazu reprezentovat

Autor: pl

Zaslepily ho peníze? Slovenský hokejista Martin Gernát (30), který v minulosti působil i v mistrovském Třinci, se chystá na svou premiérovou sezonu v KHL, kde bude hrát za Jaroslavl. A ani trochu se mu nelíbí cena, kterou bude muset za své rozhodnutí zaplatit...

Více než 500 dní. Tak dlouho už trvá ruská okupace Ukrajiny, během níž mocnost diktátora Vladimira Putina (70) útočí na suverénní stát, kde mimo jiné bombarduje i civilní síle. Ani přes zjevnou a nechutnou agresi Ruska ale nemají někteří sportovci problém zamířit do tohoto státu za prací. Jedním z nich je hokejový zadák Martin Gernát, který bude od nového ročníku hájit barvy celku Lokomotiv Jaroslavl.

Nejen, že dvojnásobný mistr s Třincem nevidí v kontroverzním angažmá problém, ale ještě se uráží nad rozhodnutím své země! Konkrétně mu vadí, že kvůli působení v krvelačném Rusku nemůže reprezentovat Slovensko. „Je to nesmysl. O tomhle bych se nerad bavil. Nerozumím, proč se tohle stává klukům, kteří se jen snaží rozvíjet svou kariéru,“ divil se v rozhovoru pro ruský web allhockey.ru.

Gernát přitom moc dobře věděl, že pokud podepíše v KHL, bude mít s účastí ve slovenské reprezentaci problém. Proč tedy něco takového udělal? „Chci dokázat, že mám na to hrát v jedné z nejlepších hokejových soutěží na světě. Proto jsem se takhle rozhodl,“ vysvětlil mohutný bek. Na prohánění se po kluzištích ruské ligy možná má, nicméně na reprezentační dres může v současné době zapomenout. 

Zákaz hráčům působících v KHL reprezentovat svou zem vnímá obránce Martin Gernát jako nesmysl
Zákaz hráčům působících v KHL reprezentovat svou zem vnímá obránce Martin Gernát jako nesmysl