Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Šéf Slavie Tvrdík: První slova k vyhrocenému derby!

Autor: pl

Derby, na které se jen tak nezapomene. Bohužel z negativního hlediska. Přesně takovou vizitku za sebou zanechala víkendová bitva pražských »S«, která skončila remízou 1:1. Hlavním tématem byl především konflikt kapitánů Jana Bořila (32) a Ladislava Krejčího (24). Oba aktéři už schytali tresty. K verdiktům se nyní nekompromisně vyjádřil i slávistický šéf Jaroslav Tvrdík (55).

V derby to pořádně jiskřilo! Napjatá atmosféra byla cítit nejen na ochozech, ale i na hřišti, kde dokonce došlo ke rvačce mezi kapitány. K dění a také následkům se nyní vyjádřil i boss červenobílých Jaroslav Tvrdík, který si vzal na paškál především Komisi rozhodčích a Disciplinární komisi.

„Uznáváme naši odpovědnost za průběh 308. derby, včetně moji osobní. Pro budoucnost fotbalu však chceme diskutovat o příčinách a okolnostech,“ napsal Tvrdík na sociální síti X (dříve twitteru) a pokračoval. „Nesouhlasíme se závěry Komise rozhodčích FAČR. Nerozumíme bezprecedentnímu časovému a procesnímu postupu Disciplinární komise FAČR a vyneseným rozhodnutím. Proti závěrům se odvoláme,“ dodal bývalý ministr obrany. Zatímco kapitán sešívaných Jan Bořil vyfasoval stopku na čtyři zápasy, kapitán Sparty Ladislav Krejčí se neobjeví ve dvou duelech.

Nedělní derby budilo vášně nejen na hřišti, ale také v hledišti. Jako například vulgárním choreem s nápisem Sparta ku*va je. Nezůstalo ale pouze u toho. „Činili“ se i příznivci letenského celku. Ti pro změnu zapálili nejen část svého chorea, ale také záchody v sektoru hostů. Mimo to házeli dělbuchy do sektoru, kde seděly rodiny s dětmi.

Tvrdík se vyjádřil k verdiktu pro Bořila
Tvrdík se vyjádřil k verdiktu pro Bořila