Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno, déšť 10°C

Lauko utrpěl děsivé zranění po zásahu bruslí: Zakrvácený opustil led!

Autor: TT

Ke strašlivé tragédii chyběly pouhé centimetry, následky v opačném případě byly fatální. Český hokejový útočník Jakub Lauko (23) měl opravdu namále. Šlo mu o život! V samém závěru úterního utkání byl totiž nešťastně zasažen bruslí, v důsledku čehož se odporoučel z ledu s ošklivým krvavým zraněním.

Kromě krásných a jedinečných chvil občas hokej a sport všeobecně přináší také smolné a tragické okamžiky, ze kterých tuhne krev v žilách. Jeden z takových hrozivých momentů se udál v toto úterý v zaplněné hokejové aréně United Center během zápasu domácího Blackhawks proti Bruins. Hosté nakonec slavili výhru 3:0 i čisté konto pro brankáře Jeremyho Swaymana, na čemž měla svůj podíl také česká enkláva v sestavě, včetně jednogólového Pavla Zachy. Jenže nejmladší z našich krajánků, Jakub Lauko (23) utkání vůbec nedokončil…

K incidentu došlo krátce po polovině třetí třetiny za konečného stavu, kdy hráči bojovali o puk podél mantinelu poblíž střídačky domácích. Útočník Jason Dickinson (28) byl však natlačen nováčkem Johnem Beecherem (22) na hrazení, když v tu ránu ztratil rovnováhu a přizvednutou levou bruslí zasáhl do oblasti obličeje pololežícího Lauka. Ten se bezprostředně poté bolestivě chytil za oko, okamžitě se postavil na nohy a mílovým krokem zamířil na střídačku, odkud byl odveden tunelem do šatny na šití v doprovodu týmových lékařů.

Děsuplná situace zanechala všechny hokejové nadšence na stadionu či u televizních obrazovek ve značných obavách o holý život pražského rodáka. „Lauko je naštěstí v pořádku. Bylo to děsivé, dostal bruslí na kraj oka, ale je pořádku. Čepel se nedotkla oční bulvy. Má to sešité. Jen teď nebude chvíli vypadat dobře," uklidnil fanoušky respektovaný kouč Jim Montgomery v rozhovoru pro Boston Herald. Český centr či křídelník tak k radosti všech příznivců i realizačního týmu B’s bude připraven pro následující duel proti Ducks.

Jakub Lauko umí být pořádný tvrďák, kdy se v NHL už několikrát popral. Nyní schytal ránu pukem do oka, i přesto se dobelhal na střídačku po svých.
Jakub Lauko umí být pořádný tvrďák, kdy se v NHL už několikrát popral. Nyní schytal ránu pukem do oka, i přesto se dobelhal na střídačku po svých.