Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Zpackaná show fotbalové Sigmy: Uznávaný trávníkář znepříjemnil mažoretkám představení!

Autor: TT

I přes pozitivní ohlasy se velkolepý večer na Andrově stadionu nevydařil podle představ všech účastníků. Vedení olomoucké Sigmy chtělo celkem sympaticky oživit zahájení domácího duelu proti pražské Slavii vystoupením místního oddílu mažoretek, jenže těm jejich výkon ztížil tamní trávníkář. Co provedl?

„Z mého pohledu výborný zápas, kterému přispěli všichni – my, Olomouc i hřiště. Upřímně stav a rychlost trávníku Sigmě trochu závidím,“ pěl ódy na zelený pažit Hanáků trenér Jindřich Trpišovský po venkovním utkání, který jeho Slavia zvládnula vítězně v poměru 1:3. Od něj jde o znamenitou poklonu i proto, že v minulosti často naříkal nad kondicí tuzemských fotbalových plácků, včetně toho domovského v Edenu.

I mistr trávníkář, se však někdy utne! Vše totiž neproběhlo »bez ztráty kytičky«. Povídat o tom mohou bohuňovické mažoretky Bohunky, které očekávaný mač zahájili pilně nacvičenou sestavou. Před davy teple oblečených fanoušků vyběhly nalehko v krátkých sukýnkách, ačkoliv bylo venku sychravo. Jenže k jejich velké smůle se nemusely potýkat pouze s »počasím na draka«, které přinesl letošní podzim.

Trávníkáři elitních tuzemských celků obvykle využívají automatické systémy zavlažování, které jim dosti usnadňují řemeslo. Dušana Romanovského ale tato technika velice pravděpodobně zradila, když vychvalovaný odborník nejspíše zapomněl přenastavit obvyklý čas kropení, čímž dopřál oddílu nebohých mažoretek pořádnou spršku ledové vody při teplotě jen pár stupňů nad nulou.

Ty své vystoupení i přes tato příkoří dokončily, ačkoliv měly úbory promočené skrz naskrz. Zatímco fotbalisté a trenéři stav hrací plochy vychvalovali až do nebes, promrzlé dívky trávníkáři asi příliš nepoděkovaly za jeho důslednost.

Respektovaný trávníkář Sigmy kuriózně pokropil mažoretky při jejich představení před nedávným duelem se Slavií.
Respektovaný trávníkář Sigmy kuriózně pokropil mažoretky při jejich představení před nedávným duelem se Slavií.