Odstartoval první ročník ženské NHL… V akci pět Češek: Hrají za hubičku!
V zámoří se rozjel premiérový ročník nové hokejové show – ženská PWHL, obdoba mužské NHL. Feministické aktivistky za platovou rovnost mezi pohlavími ale dost pláčou.
Hráčky v průměru pobírají až 63x méně než hráči. Pro lepší představu si to ukažme na ročním minimu. U něžného pohlaví je to pouze 671 tisíc Kč, u tvrdých chalanů se částka pohybuje kolem 16,7 milionu korun. Například druhý nejlépe placený hokejista světa David Pastrňák si ročně vystřílí až 290 milionů, nejlepší ženy si přijdou jen na přibližně 27 »míčů«.
Přestože hokejistky, mezi kterými je i pět Češek (Lásková, Tejralová, Vanišová, Mrázová a Křížová), makají oproti zhýčkaným mužům za »hubičku«, jsou šťastné, že jsou součástí historického milníku. „Je to něco skvělého a obrovská čest zahrát si s těmi nejlepšími na světě,“ hlásila před startem ligy obránkyně Ottawy Tejralová. Její spoluhráčka Mrázová už se dokonce stihla stát první českou hokejistkou, která v „ženské NHL" skórovala.
Profesionální ženská hokejová liga je na NHL nezávislá, tudíž její fungování nefinancuje, pouze poskytuje cenné rady a know-how, což je u ženského sportu velmi neobvyklé. Není se čemu divit, vždyť zakladatel Mark Walter disponuje jměním v hodnotě až 130 miliard Kč.