Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Sagan po problémech se srdcem: Voperovali mu přístroj

Autor: sm

Fanoušci slovenské cyklistické hvězdy trnou strachy. Minulou neděli měl Peter Sagan (34) během závodů ve Španělsku abnormální tachykardii, tedy zrychlený srdeční tep. V cíli mu opakovaně naměřili tepovou frekvenci, která překonala 200 úderů za minutu, přičemž v klidovém režimu je běžná fekrence pro dospělého od 60 do 100 úderů. Musel proto na zákrok k lékařům!

Web Čas.sk připomněl, se že u Sagana maximum pohybovalo vždy kolem 190 úderů za minutu. Během týdne slovenská hvězda podstoupila několik vyšetření, která potvrdila během intenzivního trénování zdravotní trable v podobě přetrvávajícího zrychlení srdečního rytmu.

V pátek se Sagan podrobil zákroku v italské Anconě. Cyklistický závodník poté zveřejnil vyjádření lékaře na sociálních sítích. „Bylo provedeno interní elektrofyziologické vyšetření, které vyloučilo jakoukoli supraventrikulární nebo komorovou arytmii patologického významu. Byl implantován podkožní záznamník, který umožní budoucí sledování sportovce,“ píše se v textu.

Spekulovalo se, že tohle je pro slavného Slováka velký problém s ohledem na kvalifikaci na OH v Paříži. Samotný Peter je ale velmi pozitivní, co se týče brzkého návratu. „Všechno je pod kontrolou a za pár dní budu zase sedět na svém kole,“ napsal k příspěvku. 

Peter Sagan se podrobil zákroku, při které mu byl implantován podkožní záznamník
Peter Sagan se podrobil zákroku, při které mu byl implantován podkožní záznamník