CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Jablonec 2:2. Domácí sahali po obratu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Baníku Ostrava vydolovali ve třetím kole HET ligy doma bod s Jabloncem, když v 63. minutě prohrávali 0:2, ale dokázali díky trefám Hrubého a Šašinky vyrovnat a málem se radovali i z vítězství - v závěru ale Tomáš Poznar nastřelil jen tyč. Jablonec neprohrál s Baníkem už třináct zápasů, domácí čekají už pět kol na výhru.

Domácí: 78. R. Hrubý, 83. J. Šašinka

Hosté: 4. Tecl, 63. M. Kysela

Domácí: Vašek (C) – Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný – Mičola (54. J. Šašinka), de Azevedo, Panić (38. Hlinka), Sus (69. Stáňa) – R. Hrubý – Poznar.

Hosté: V. Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený (85. Mihálik) – Považanec (62. M. Kysela) – Tecl (76. Doležal).

Domácí: Šustr, Šašinka, Azackij, Šašinka, Breda, Stáňa, Hlinka

Hosté: Bárta, Kysela, Diviš, Doležal, Mihálik, Janetzký, Holeš

Hosté: Masopust

Berka – Wilczek, Moláček

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

6 215 diváků

Baník nastoupil bez nedoléčeného kapitána Baroše a navrch už ve čtvrté minutě dostal ledovou sprchu. Jablonec podnikl bleskový kontr středem hřiště, Masopust vysunul Tecla, který ze sóla s přehledem podél Vaška vstřelil vedoucí gól.

Severočeši byli v první půli fotbalovější. Jedinou šanci k vyrovnání nabídli domácím vlastní špatnou rozehrávkou, po které se Sus vyhnul Hrubému, ale z úhlu už nedokázal míč nasměrovat do prázdné brány.

Hosté se díky bleskurychlému přechodu do útoku ocitli ještě minimálně jednou blízko další gólové trefy. Trávník si v 38. minutě po brejku navedl míč na střed a jeho bomba těsně minula ostravskou tyč.

Ofenziva Baníku bez Baroše působila místy dost bezzubě a k výraznému zlepšení nedošlo ani s příchodem druhého hrotového útočníka Šašinky. To hostující kouč Klucký předvedl střídání z říše snů: Kysela se po minutě na trávníku vyšplhal do vzduchu na rohový kop Trávníka a hlavou na vzdálenější tyč zavěsil.

Přestože domácím tvrdly nohy v časové křeči, v závěru se snažili o nemožné. Po Poznarově nebezpečné ráně z otočky si vytvořili tlak, který v 78. minutě korunoval po průniku De Azeveda přesnou ranou pod břevno Hrubý. I díky čerstvému Stáňovi na levé straně se Baník nadechl k obrovské ofenzivě a už čtyři minuty nato právě po příhře Stáni vyrovnal Jakub Šašinka.

Ostravě narostla křídla a sahala po zvratu. Poznar orazítkoval břevno a další šanci Šašinky zmařil Hrubý. Ale více už Ostrava nestihla a na výhru s Jabloncem čeká sedm let.

Klíčové momenty zápasu

Ostrava - Jablonec: Poznar napálil míč z otočky do břevna

Ostrava - Jablonec: Střídající Šašinka srovnává po přihrávce Stáni na 2:2!

Ostrava - Jablonec: Hrubý povedenou střelou do levého rohu horního rohu brány snižuje 1:2!

Ostrava - Jablonec: Poznarovu střelu z otočky Hrubý vyrazil na rohový kop

Ostrava - Jablonec: Střídající Kysela po necelé minutě na hřišti hlavou zvyšuje na 0:2

Ostrava - Jablonec: Kubista se příliš opřel do střely a v nadějné pozici mířil vysoko nad branku

Ostrava - Jablonec: Trávníkova rána těsně minula ostravskou bránu

Ostrava - Jablonec: Sus obešel Hrubého, ale ve velké šanci selhal

Ostrava - Jablonec: Domácí fanoušci si nachystali pěkné choreo

Ostrava - Jablonec: Masopust vysunul do tutovky Tecla a ten se nemýlil 0:1!

Ostrava - Jablonec: Hrubého střela z hranice vápna Vlastimila Hrubého nepřekvapila

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34