CELÝ SESTŘIH: Brno - Teplice 1:0. Domácí rozhodli v oslabení

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Brna ve 14. kole první ligy vybojovali vítězství 1:0 nad Brnem, přestože hráli od 40. minuty bez vyloučeného Francise Koného. I v oslabení však čtyři minuty před koncem zařídil důležitý zisk tří bodů Michal Škoda. Brno se tak dostalo ze dna tabulky. Teplice ani na sedmý pokus venku nevyhrály.

"Obrovský průšvih bylo vyloučení Koného, hodně nám to zkomplikoval, museli jsme hrát v oslabení, ale dokázali jsme dobře bránit, hrát v bloku. Škoda se trefil krásně. Týmu chci poděkovat za bojovnost a důležité tři body," řekl brněnský kouč Roman Pivarník.

Hlavní postavou prvního poločasu byl Koné. Ve 12. minutě tožský útočník hlavičkoval vedle branky. Krátce na to přestřelil Kratochvíl. A Koné neuspěl ani v dalších dvou šancích. Ve 37. minutě pak Koné dostal žlutou kartu za zakopnutí míče. Navíc tři minuty na to v přerušené hře strčil do Kroba a po druhé žluté byl vyloučen.

Teplice mohly využít přesilovku v úvodu druhé půle, kdy po centru nedosáhli na míč Vaněček ani Král. Jinak ale Brno velmi dobře bránilo a Severočechy nepouštělo do šancí. Naopak po standardní situaci Pilíka byl blízko šance Pavlík.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Teplice 1:0. Oslabeným domácím vystřelil tři body Škoda

Deset minut před koncem zastavil akci hostujícího Vondráška ofsajd, a tak rozhodující okamžik přišel v 86. minutě. Škoda na křídle předskočil protihráče a vybojoval míč a hned se z 25 metrů opřel do míče. Parádní střelou přehodil gólmana a zařídil teprve druhou výhru Brna za posledních devět kol.

"Lépe to snad trefit nešlo. Byla to asi má nejhezčí branka. Střelu z dálky nemám špatnou, ale většinou dávám góly jinak," popisoval Škoda.

"Zápas pro nás nedopadl dobře, nemůžeme být samozřejmě spokojení. Hráli jsme přesilovku, ale vůbec jsme si nedokázali vytvořit gólové příležitosti. Musím uznat, že Škoda to trefil nádherně, a proto jsme prohráli," hodnotil trenér Teplic Daniel Šmejkal.

"Nevím, jak jde jinak vyhrát, než když hrajete proti deseti, a to více než padesát minut. Bohužel, když se nedostaneme do zakončení, je to problém. Pro nás je to úplně zbytečná porážka a zbytečná ztráta," řekl teplický bek Jan Krob.

Domácí: 86. Michal Škoda

Hosté:

Domácí: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák (78. Sedlák) – Fortes (61. Zikl), Kratochvíl, T. Pilík (85. Michal Škoda), Lutonský – Koné.

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob (C) – Kučera, Soungole (54. Trubač) – Fillo, Král (87. Červenka), Jan Rezek – Vaněček.

Brno - Teplice: Koné dohrál! Dostal druhou žlutou kartu a zamířil pod sprchy

Brno - Teplice: Šance Teplic! Míč ale žádný z hostujících hráčů do branky neprotlačil

Brno - Teplice: Pilík poslal míč do pokutového území, kde ho nikdo do brány nedostal

Brno - Teplice: Melichárek se vyznamenal! V pádu nohou zakročil proti Fillovi

Brno - Teplice: Do slibné šance se dostal Vondrášek, kterému byl odpískán ofsajd

Brno - Teplice: Střídající Michal Škoda poslal domácí do vedení hned po svém příchodu, 1:0