CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jablonec 2:1. Domácí otočili zápas parádními góly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Karviné hned v prvním utkání po odvolání kouče Jozefa Webera urvali v boji o záchranu důležité vítězství 2:1 nad Jabloncem. Byť Severočeši po gólu Stanislava Tecla vedli, domácí ve druhé půli otočili skóre trefami Filipa Panáka a Jana Kalabišky. Sportovní ředitel Lubomír Vlk tak zažil vítěznou premiéru na lavičce.

Vlk udělal v základní sestavě dvě změny v obranné čtveřici a do brány místo Berkovce poslal druhého gólmana Le Gianga, při kterém už ve 12. minutě stáli všichni svatí. Teclova rána mu po rychlém jabloneckém kontru mezi nohami prošla za záda, ale z brankové čáry ji vykopl Štepanovský.

Karviná v úvodní pasáži zápasu působila aktivněji a tvořila hru. Vyneslo ji to pár náznaků šancí a po Hoškově lobu se musel pořádně protáhnout i gólman Valeš. V závěrečné čtvrthodině prvního poločasu ovšem stále víc vysunovali útočná tykadla Severočeši. Po trestném kopu z levé strany a Jovovičově hlavičce byl Le Giang znovu překonán, tenotkrát ho na lajně ale spasil Janečka.

Hosté se ujali vedení v 37. minutě, kdy po karvinském rohu bleskově přenesli hru na druhou stranu, Masopust v situaci dva na dva přistrčil ve vápně balon Teclovi, který proti osamocenému gólmanovi nezaváhal. Jablonecký útočník si připsal osmý gól v sezoně a v pořadí střelců mu patří druhé místo za devítibrankovým Krmenčíkem z Plzně.

Druhý gól na cestu do šaten mohl z dalšího brejku přidat Mihálik, ale jeho křížný pokus pár decimetrů postrádal. Místo dvougólového náskoku Jablonce však bylo rychle po přestávce vyrovnáno. Panák se totiž uvnitř vápna bezvadně opřel do odraženého balonu a na jeho křižný volej Valeš nedosáhl.

Vyrovnané utkání mohli po hodině znovu strhnout na svou stranu Severočeši. A to hned dvakrát během jediné minuty, ale Le Giang po perfektním Teclově uvolnění chytil šanci Jovoviče a po rohu pak ještě vyloženější příležitost Mihálika, který svůj volej cílil přesně pod břevno.

I když domácí snaha vypadala bezzubě, přinesla nečekané rozuzlení. V 77. minutě se krásně z otočky z hranice velkého vápna trefil přímo do šibenice Kalabiška. Tři minuty před koncem mohl definitivně ze sóla rozhodnout Budínský, ale Valeše nepřekonal.

Karviná se tak pod vedením nového trenéra dočkala prvního vítězství po čtyřech porážkách za sebou a opustila sestupové pásmo, od kterého ji dělí dva body. Sedmý Jablonec naopak prodloužil trápení na hřištích soupeřů, kde vyhrál jediné z posledních sedmi utkání.

Domácí: 53. Panák, 77. Kalabiška

Hosté: 36. Tecl

Domácí: P. Le Giang – Štepanovský (72. Letić), Janečka, Hošek, Eismann – Budínský (90. Lingr), Šisler (C) – Jan Moravec, Panák, Kalabiška – Wágner (63. Ramírez).

Hosté: Valeš – Holeš, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust (73. Doležal), V. Kubista, Trávník (85. Považanec), Jovović – Mihálik, Tecl.

Klíčové momenty:

Karviná - Jablonec: Budínský se řítil sám na Valeše, obrovskou tutovku však trestuhodně spálil

Karviná - Jablonec: Nádherná trefa Kalabišky, který se trefil z otočky na hranici pokutového území 2:1!

Karviná - Jablonec: Le Giang předvedl neskutečný zákrok proti voleji Mihálika

Karviná - Jablonec: Tecl hezkou patičkou uvolnil Jovoviče, jeho střelu však Le Giang vyrazil na roh

Karviná - Jablonec: Radost Tecla z gólu překazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd

Karviná - Jablonec: Panák parádně z voleje propálil bezmocného Valeše 1:1 !

Karviná - Jablonec: Mihálik se dostal za obranu a hledal před bránou Tecla, tomu k zakončení chyběl krok

Karviná - Jablonec: Rychlý brejk hostů zakončil nekompromisní střelou Tecl 0:1

Karviná - Jablonec: Janečka zachránil domácí, když míč vykopával míč po hlavičce Jovoviče z prostoru před brankovou čarou

Karviná - Jablonec: Valeš předvedl parádní zákrok proti nebezpečné střele Hoška

Karviná - Jablonec: Střela Tecla mířila za záda Le Gianga, situaci zachránil odkopem na roh Štěpanovský

Karviná - Jablonec: Budínský si zpracoval centr Kalabišky a vystřelil, Valeš s jeho pokusem neměl problémy

Karviná - Jablonec: Hošek hlavičkoval po rohovém kopu přímo do rukavic připraveného Valeše

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46