Slavia - Žižkov 5:0. Jasnou výhru řídil Stoch, trefil se i mladík Auer

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Slavie ve druhém utkání zimní přípravy deklasovali druholigový Žižkov 5:0 a poprvé zvítězili pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským. Obhájci mistrovského titulu si spravili chuť po úvodní porážce 2:4 se španělským třetiligovým celkem Linense na soustředění.

Slávistům se na Vyšehradě výborně povedl začátek a už ve druhé minutě otevřel skóre Jakub Jugas tvrdou ranou po odvráceném rohu. Za třináct minut zvýšil další obránce Jan Bořil, který z voleje zužitkoval centr Jana Sýkory.

"Sešívaní" dominovali nad Žižkovem také ve druhém poločase, do něhož naskočila i zimní posila z francouzského Montpellieru stoper Lukáš Pokorný.

Po hodině hry vstřelil třetí gól testovaný sedmnáctiletý Rakušan Jonas Auer. V 66. minutě proměnil penaltu Miroslav Stoch a krátce před koncem zápasu slovenský záložník uzavřel skóre střelou do horního růžku.

"Doteď jsme se věnovali kondici, síle a takovým těm všeobecným věcem. Jsem rád, že jeden gól v prvním poločase padl po spolupráci obránců, takže se nám tam objevují nějaké rysy z ofenzivy, které bychom chtěli. Na druhou stranu bylo menší hřiště, umělka, druholigový soupeř. Takže to nepřeceňuji, ale jsem rád, že výchozí postavení hráčů na hřišti je takové, jaké chceme," řekl novinářům Trpišovský.

Další přípravné utkání Slavia sehraje ve čtvrtek proti Zenitu Petrohrad na soustředění v Dubaji. "V Dubaji budou čtyři těžcí soupeři, ale na druhou stranu zase máme 14 dní a velký prostor. Už budeme pracovat s videem, každý den budeme na hřišti. To myslím, že nám pak pomůže. Zatím mám z hráčů dobrý pocit, že se chtějí přizpůsobit, to je nejdůležitější," dodal Trpišovský.

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)

Branky: 66. z pen. a 86. Stoch, 2. Jugas, 15. Bořil, 61. Auer.

Sestava Slavie:

I. poločas: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Sýkora - Mingazov, Bucha, Hušbauer, Zmrhal - Danny - Necid.

II. poločas: Kovář - Pardubský, Frydrych, Pokorný, Sobol - Stoch, Hromada, Ngadeu, Auer - Van Buren, Rondič. Trenér: Trpišovský.

Domácí: 3. Jugas, 16. Bořil, 61. Auer, 66. Stoch, 86. Stoch

Hosté:

Domácí: Kovář – Bořil, Jugas, Deli, Sýkora – Mingazov, Bucha, Hušbauer, Zmrhal – Danny – Necid.
II. poločas: Otáhal – Pardubský, Frydrych, Pokorný, Sobol – Stoch, Hromada, Ngadeu, Auer – van Buren, Rondič.

Hosté: Hrubeš – Dressler, Švejdík, Mareš, Čmelík – Zaradny, Andreas R., Čermák, Urbanec – Badocha, Musa.
II. poločas: Řehák – Hašek, Vedral, Toml, Čmelík – Pavlata, Eliáš – Zaradny, Podrazký, Volek – Telnar.