20. ledna 2018 • 17:48

Plzeň - Salcburk 0:5. Český lídr schytal debakl, chyboval v obraně

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Fotbalisté Plzně ve druhém utkání na španělském soustředění utrpěli se Salcburkem debakl 0:5 a nenavázali na úvodní vítězství 2:1 nad Basilejí. Svěřenci Pavla Vrby v zimní přípravě poprvé zaváhali po předchozích čtyřech výhrách.

"Zápas jsme prostě nezvládli výsledkově, ani herně. Nemá cenu se na nic vymlouvat," řekl pro klubový web kapitán a obránce Roman Hubník. "Konečný výsledek nás všechny samozřejmě štve. Tolik branek prostě dostávat nesmíme," přidal záložník Tomáš Hořava.

V plzeňské brance poprvé v přípravě nastoupil Matúš Kozáčik, kterého v úvodním poločase překonali Romano Schmid a Takumi Minamino. Asi největší šanci Viktorie zahodil Jan Kopic, který vypálil těsně vedle tyče.

Hráči rakouského mistra měli po změně stran ještě větší převahu. Mezi 49. a 66. minutou se postupně trefili Moanes Dabour, Hwang Hi-čchan a Amadou Haidara, další velké šance Salcburku pak zlikvidoval Kozáčik.

"Jsme ve fázi přípravy, kdy pro nás výsledky nejsou zase tolik směrodatné. Sledujeme hráče, jak pracují v určité fázi únavy, zkoušíme a během tréninků tvrdě makáme na tom, abychom byli správně nachystáni za necelý měsíc, kdy nás čeká Partizan Bělehrad a start domácí soutěže," uvedl asistent trenéra Dušan Fitzel. "I tento zápas si však interně důkladně zhodnotíme a hráčům své řekneme," dodal.

Suverénní lídr české ligy zakončí první ze dvou soustředění ve Španělsku ve středu proti čínskému celku Šanghaj Šen-chua.

Hosté: 24. Schmid, 44. Minamino, 50. Dabbur, 56. Hwang, 66. Haidara

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Piroch, Limberský – Hrošovský, Čermák – Kopic, Kolář, Zeman – Chorý.<br /> Druhý poločas: Kozáčik – Havel, Živulič, Hájek, Kovařík – Hořava, Ivanschitz – Petržela, Bakoš, Pilař – Krmenčík.

Hosté: Coronel – Dembele, Ramalho, Onguene, Ulmer (C) – Leitgeb – Yabo, Berisha – Schmid – Minamino, Gulbrandsen.<br /> Druhý poločas: Coronel – Lainer, Meisl, Caleta-Car, Farkas – Samassekou – Haidara, Mwepu – Schlager – Dabbur, Hwang.

Burgos Quintana Stadium, Coín (ESP)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H