Sparta - Vltavín 3:0. Stanciu byl vidět, dvakrát skóroval Ben Chaim

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nicolae Stanciu má za sebou premiéru v dresu Sparty. Nejdražší posila v historii české ligy odehrála druhý poločas při výhře 3:0 nad Vltavínem. Rumunský záložník byl vidět. Favorit se proti soupeři ze třetí nejvyšší soutěže prosadil až po přestávce. Na zásah Josefa Šurala navázal dvěma trefami v závěru další střídající hráč Tal Ben Chaim. Všechny gólové akce rozjel právě Stanciu.

Sparta se v prvním poločase příliš neprosazovala, do druhé půle pak nastoupila se změnami včetně nové posily Stancia, který zaujal post ofenzivního záložníka a hned začal ukazovat, proč za něj Sparta zaplatila přes sto milionů korun.

Hned v jedné z prvních akcí trefil břevno. Následně se dostal do další dobré šance a v 54. minutě hezkým pasem za obranu na nabíhajícího Zahustela založil akci, po které dal Šural úvodní gól. Stanciu byl nadále aktivní a v závěru dvakrát poslal do ideální pozice Ben Chaima, který zachoval klid a obstřelil brankáře.

Sparta vyhrála i třetí přípravné utkání a ve všech se trefil Ben Chaim, který má v zimě na kontě už pět gólů.

Ščasný: Stanciu mě lidsky překvapil svou skromností

Stramaccioni: Stanciua jsme chtěli už v letě, pomůže nám s kreativitou

Stanciuova premiéra za Spartu: Břevno a dvě asistence

Stanciu ve Spartě: Má cena? Nechci být jediná hvězda v týmu

Nicolae Stanciu po zápase přijímá gratulaci od trenéra brankářů Sparty Daniela Zítky