3. února 2018 • 12:33

Slavia - Šachtar Doněck 2:3. Stoch skóroval z půlky, pak soupeř otočil

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalisté Slavie v přípravném utkání v Dubaji podlehli Šachtaru Doněck 2:3. Proti osmifinalistovi Ligy mistrů sice vedli poté, co se z vlastní poloviny hřiště trefil Miroslav Stoch, ale ukrajinský gigant poté Pražany přehrával a skóre otočil. Poradil si i poté, co na 2:2 srovnal Milan Škoda.

Slavia šla do vedení, když si v 17. minutě Stoch všiml, že soupeřův gólman stojí daleko před brankou, a parádní střelou z 55 metrů ho přeloboval. Šachtar se však z tvrdé rány rychle vzpamatoval a ještě do poločasu stihl dvakrát skórovat.

Nejprve po Taisonově individuální akci dorazil míč do sítě Ismaily, následně Fredův centr na zadní tyč zúročil hlavou Ferreyra. Slavia měla s pohyblivou jihoamerickou ofenzivou Šachtaru problémy a často se musela zachraňovat na poslední chvíli odkopem či vystavením hráčů do ofsajdu.

V 52. minutě se Slavii povedlo srovnat, když Van Buren z brankové čáry poslal z otočky střílený centr před branku a Škoda se prosadil hlavou. Krátce nato ale Šachtar opět zakombinoval a Ferreyra sám před brankářem nezaváhal.

Hosté: 17. Stoch, 52. Škoda

Domácí: Pjatov (46. Kudryk) – Dodo, Kryvcov, Rakickyj, Ismaily – Fred, Stepaněnko – Marlos, Taison, Bernard – Ferreyra.

Hosté: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol – van Buren, Hromada (46. Hromada), Bucha, Stoch – Tecl, Škoda.

Domácí: Ferreyra, Rakickyj

Hosté: Hromada, Stoch, van Buren, Frydrych

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>