CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Dukla 2:0. Klokani jsou už šestí

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 otevřeli 19. kolo HET ligy výhrou 2:0 nad Duklou. Skóre otevřel v prvním poločase z penalty Dominik Mašek a na 2:0 zvýšil střídající Benjamin Tetteh. Klokani se po výhře posunuli na šesté místo před Jablonec a na pátou Spartu ztrácí čtyři body. Naopak Dukla se dál trápí. Na jaře ještě nevyhrála a potvrdila roli nejhoršího týmu na hřištích soupeřů, kde čeká na výhru deset zápasů.

Odehrání zápasu sice bylo den před utkáním nejisté kvůli velkým mrazům, ale hřiště bylo dobře připravené. I tak ale domácí tvrdšímu terénu přizpůsobili taktiku a hráli jednodušší kombinace s častými dlouhými pasy za obranu na rychlého Nečase.

Mladý útočník Bohemians poprvé utekl už ve čtvrté minutě. Jeho pas ještě nezužitkoval Mašek, míč se ale dostal až k Bartkovi, který hlavou překonal brankáře. Na brankové čáře ale od inkasovaného gólu zachránil hosty Kušnír.

Ve 22. minutě utekl Nečas podruhé, tentokrát se dostal sám do zakončení, ale Rada ho vychytal. V 27. minutě už ale domácí slavili. Hašek prostrčil míč na Reitera, kterého fauloval ve vápně Podaný a sudí odpískal penaltu. Tu střelou do protipohybu brankáře proměnil Mašek.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Dukla 2:0. Klokanům trefili tři body Mašek a Tetteh

Dukla poprvé vážněji zahrozila až v 37. minutě, kdy centr z pravé strany propadl až na zadní tyč. Jenže dobíhající Podaný už nestihl usměrnit míč do branky.

Jinak ale domácí obrana příliš práce neměla. Dukle se nedařilo v kombinaci něco vymyslet, nevycházely jí ani standardní situace. Nejvíce tak zaujalo, když se Kušnír sportovně přiznal k teči a daroval tak Bohemians rohový kop. Čtvrt hodiny před koncem tak trenér Hynek zkusil na hrot k Holendovi vysunout stopera Ostojiče, ani to ale k tlaku nevedlo.

Naopak přišel brejk domácích, Dostál odcentroval a střídající Tetteh vstřelil svůj první ligový gól v dresu Bohemians a první po 15 měsících. V závěru navíc dostal druhou žlutou kartu Bilovský a Dukla dohrávala v deseti.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 27. Mašek z pen., 86. Tetteh. Rozhodčí: Berka - Kříž, Melichar. ŽK: Bezpalec, Kušnír, Miloševič, Djuranovič, Bilovský (všichni Dukla). ČK: 89. Bilovský. Diváci: 1905.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter (89. Záviška), Mašek (78. Tetteh), Bartek - Nečas (84. Švec). Trenér: Hašek st.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Tetour (10. Bezpalec), Bilovský - Miloševič, Holík (77. Douděra), Djuranovič (61. Brandner) - Holenda. Trenér: Hynek.

Domácí: 27. Mašek, 86. Tetteh

Hosté:

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Jindřišek (C), M. Hašek – Reiter (89. Záviška), Mašek (78. Tetteh), Bartek – Nečas (84. Švec).

Hosté: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holík (77. Douděra), Daniel Tetour (10. Bezpalec) – Milošević, Holenda, Djuranović (61. Brandner).

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Bohemians - Dukla: Bílovský stáhl na středu hřiště k zemi Tetteha a po druhé žluté kartě byl vyloučen

Bohemians - Dukla: Dostálův centr nalezl v pokutovém území střídajícího Tetteha a ten zvyšuje na 2:0!

Bohemians - Dukla: Podaný si ideálně naběhl na Holíkův centr z rohu, jeho hlavička však byla nepřesná

Bohemians - Dukla: Zmatků v hostující defenzivě nedokázal využít Bartek, Rada si s nepřehlednou situací poradil

Bohemians - Dukla: Penalta! Reiter zavadil o Podaného a skácel se k zemi, prosadil se Mašek 1-0

Bohemians - Dukla: Další dravý průnik po křídle Nečase zastavil až Radův zákrok

Bohemians - Dukla: Tetour po souboji s Jindříškem předčasně opustil trávník

Bohemians - Dukla: Velká šance domácích, hlavičku Bartka vyhlavičkoval z brankové čáry Kušnír

Bohemians - Dukla: Před utkáním převzal Bartek dres s číslem 200 symbolizující počet ligových startů