29. dubna 2018 • 19:16

SESTŘIH: Teplice - Olomouc 1:2. Hosté zvýšili náskok na Spartu

Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?

Fotbalisté Olomouce dokázali jako první v ligové sezoně vyhrát v Teplicích a po dnešním vítězství 2:1 mají na třetím místě tabulky náskok pěti bodů před čtvrtou Spartou a šesti před pátým Libercem, který je mimo pohárové příčky. Vítězství Sigmě zajistili Tomáš Zahradníček s Jakubem Plškem, za domácí v první půli vyrovnal Tomáš Kučera.

Tepličtí nastoupili bez vykartovaného nejlepšího střelce Vaněčka, kterého v útoku nahradil Červenka. Kompletní nebyla ani Olomouc, protože kvůli červené kartě chyběl klíčový záložník Kalvach, navíc na lavičce nebyl po vykázání na tribunu v předchozím duelu s Jabloncem ani trenér Jílek.

Sigma vstoupila do utkání skvěle a už po 47 sekundách se ujala vedení - Zahradníček dostal míč za obranu a z úhlu prostřelil brankáře Diviše. Za nejrychlejším gólem české ligy, který dal v roce 2006 po jedenácti vteřinách Lustrinelli ze Sparty, zaostal olomoucký záložník o 36 sekund.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Olomouc 1:2. Výhru trefil Plšek
720p 360p

Vedení však hostům příliš dlouho nevydrželo, protože v sedmé minutě po zblokované střele Žitného vyrovnal z dorážky Kučera. Olomouci poté mohl vrátit náskok Texl, toho však vychytal gólman Diviš. Na druhé straně Kučerovu střelu zneškodnil brankář Buchta.

Severočeši ve druhém poločase soupeře zatlačili a dlouho mu nedovolili vystřelit, ale Olomouc se přesto ujala vedení. Zahradníček v 79. minutě našel z přímého kopu Plška, který se prosadil hlavou. Sigma ještě v závěru trefila tyč, ale i tak ukončila teplickou domácí sérii neporazitelnosti, která trvala 12 zápasů.

Hosté: 1. Zahradníček, 79. Plšek

Domácí: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hora (80. Díaz), Žitný, Jan Rezek (70. Trubač) – Červenka.

Hosté: M. Buchta – Vepřek (C), Jemelka, Radaković, Hála – Falta (73. Manzia), Plšek, Texl, Houska, Zahradníček (83. Moulis) – Řezníček (90. Polom).

Klíčové momenty zápasu:

Teplice - Olomouc: Domácí nejdříve zachránila tyč, Moulis poté spálil také další možnost na skórování
720p 360p

Teplice - Olomouc: Centr Zahradníčka našel ve vápně nehlídaného Plška, jehož hlavička překonala bezmocného Diviše 1:2!
720p 360p

Teplice - Olomouc: Plšek pálil z hranice vápna těsně vedle Divišovy brány
720p 360p

Teplice - Olomouc: Centr Hory našel ve vápně Rezka, před kterým odvrátil míč na roh Jemelka
720p 360p

Teplice - Olomouc: Velká šance hostů! Buchta nejdříve vychytal Kučeru, následná dorážka Kroba netrefila bránu
720p 360p

Teplice - Olomouc: Červenka ideálně předložil míč do šance Kučerovi, Buchta konečky prstů vyrazil jeho pokus na roh
720p 360p

Teplice - Olomouc: Jeřábkův nákop doputoval ke zcela volnému Horovi, který hlavičkoval nad bránu
720p 360p

Teplice - Olomouc: Centr z levé strany našel na zadní tyči Texla, Diviš vyrazil nebezpečnou střelu na roh
720p 360p
Teplice - Olomouc: Kučera využil zmatků v hostující defenzivě a svým zakončením překonává Buchtu 1:1!
720p 360p

Teplice - Olomouc: Fantastický začátek v podání Sigmy! Zahradníček prostřelil Diviše a hosté vedou 0:1!
720p 360p

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H