13. května 2018 • 18:55

SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 1:3. Důležitou výhru trefil Chaluš

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 28. kole první ligy zvítězili 3:1 na hřišti Bohemians 1905, v nejvyšší soutěži vyhráli po pěti zápasech a s 31 body se přiblížili záchraně. Hosty v Ďolíčku poslal do vedení Tiémoko Konaté, ještě v první půli odpověděl Antonín Vaníček, ale v závěrečné pětiminutovce rozhodli Matěj Chaluš a Lukáš Magera. Sedmí Pražané naopak prodloužili sérii bez vítězství na pět kol.

První velkou šanci v 11. minutě zahodila Boleslav. Konatého přihrávka prošla celou šestnáctkou k volnému Ladrovi, který z první minul branku. Domácí Vaníček pak technickou ranou přestřelil branku. Na druhé straně se mezi tyče nevešly ani efektní "nůžky" Takácse z rohu.

Ve 27. minutě hosté otevřeli skóre. Valenta trefil z přímého kopu tyčku a dorážející Konaté nezaváhal. Záložník z Pobřeží Slonoviny dal první soutěžní gól za Boleslav po zimním příchodu ze Sparty. Středočeši utnuli třísetminutovou šňůru bez ligového gólu.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 1:3. Důležitou výhru trefil Chaluš

Bohemians odpověděli pět minut před pauzou. Mašek nahrál do strany Vaníčkovi a ten po rychlé kličce vystřelil přesně k tyči. Krátce poté Vaníček hlavou těsně minul branku.

"Klokani" vstoupili lépe i do druhé půle. Šmíd po přímém kopu dostal hlavou míč podruhé do sítě, ale branka neplatila kvůli ofsajdu. Bohemians měli častěji míč na kopačkách a kontrolovali hru. Po Reiterově přihrávce zblízka Mašek vypálil nad břevno. Branku hostů pak přestřelili i Reiter a střídající Kabajev.

Závěr však patřil Mladé Boleslavi. Nejprve brankář Fryšták zneškodnil velkou příležitost Přikryla, ale z následného rohu se v 85. minutě prosadil pohotovu střelou Chaluš. Hned za dvě minuty Fryšták špatně vyběhl na centr a náhradník Magera ho z dálky přehodil a definitivně utkání rozhodl. Bohemians doma v lize prohráli poprvé od září a po devíti duelech.

Domácí: 40. Vaníček

Hosté: 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Bederka, Šmíd, Švec – Jindřišek (C), M. Hašek – Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček – Nečas (74. Kabajev).

Hosté: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš (C), Valenta (86. Fabián) – Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) – Komličenko (56. Přikryl).

Bohemians - Mladá Boleslav: Kabaev hlavičkoval přímo do Polačkovy náruče

Bohemians - Mladá Boleslav: Magerovu radost z gólu nezkazili ani kelímky od domácích fanoušků, 1:3

Bohemians - Mladá Boleslav: Z akce po rohovém kopu se trefil Chaluš, 1:2

Bohemians - Mladá Boleslav: Magera vystřelil z dobré pozice úplně mimo

Bohemians - Mladá Boleslav: Střídající Kabaev nedokázal z úhlu zakončit přesně Jindřišek

Bohemians - Mladá Boleslav: Valentův pokus z přímého kopu mířil nad

Bohemians - Mladá Boleslav: Reiter spálil jasnou šanci, nedokázal se trefit z malého vápna

Bohemians - Mladá Boleslav: Nečas při pokusu ohrozit branku nakonec doslova narazil na Polačka

Bohemians - Mladá Boleslav: Ladra z dobré pozice přestřelil

Bohemians - Mladá Boleslav: Reiter byl zastavený na hranici pokutového území i na hranici pravidel

Bohemians - Mladá Boleslav: Ladra vystřelil hned v úvodu, ale střela byla tečovaná mimo branku