SESTŘIH: Liberec - Bohemians 1:0. O výhře rozhodl Pulkrab

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slovanu Liberec zvítězili ve 29. kole první ligy nad Bohemians Praha 1905 1:0 gólem Matěje Pulkraba z 62. minuty utkání. Končící trenér Slovanu David Holoubek se tak s domácím publikem rozloučil vítězně, své svěřence dovedl ke třem bodům po šesti zápasech bez vítězství. Hosté naopak svou sérii bez výhry na šest zápasů protáhli.

Domácí: 61. Pulkrab

Hosté:

Domácí: Nguyen – Coufal (C), Vukliševič, Kačaraba, Mikula – Wiesner (68. Potočný), Havelka, Bosančić, Pilař – Oscar (55. Ševčík) – Pulkrab (86. Bartl).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Bederka, Švec (46. Bartek) – M. Hašek, Jindřišek (C) (80. Šmíd) – Reiter, Vaníček, Mašek – Tetteh (72. Nečas).

3813 diváků

První poločas zápasu šestého a sedmého celku ligové tabulky odpovídal formě obou týmů a velké šance nenabídl. Na změnu skóre si diváci museli počkat do 62. minuty. Bosančič, který nastoupil ke 100. zápasu v dresu Liberce, poslal do vápna oblouček na nabíhajícího Mikulu, jenž ještě míč posunul na střelce Pulkraba.

Gól přinesl oživení zápasu, krátce po otevření skóre se do šancí dostaly oba týmy. Největší příležitost měl pak v samotném závěru střídající Bartl, který běžel sám na brankáře Fryštáka, ale z těžkého úhlu už vedení Liberce nezvýšil.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Bohemians 1905 1:0. O výhře rozhodl Pulkrab

Pulkrabův vítězný zásah byl jeho desátou brankou sezony a znamenal teprve třetí libereckou jarní výhru. Svému trenérovi Holoubkovi tak splnil předzápasové přání o příjemnějším rozloučení s domácími fanoušky. Výsledek současně přinesl i potvrzení historické bilance, na stadionu U Nisy totiž Bohemians v lize nikdy nezvítězili.

Kromě Bosančiče oslavil úctyhodné jubileum i hostující záložník Jindřišek. Sedmatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 300. ligovému zápasu a vstoupil tak do klubu ligových legend.

Liberec - Bohemians 1905: Slovan vede! Mikula přiklepl Pulkrabovi, ten uklidil do prázdné

Liberec - Bohemians: Vaníček se ošklivě srazil s Coufalem, oběma museli ze hřiště pomoci lékaři

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46