Problém na Slovácku. Majiteli hrozí vězení za podvod, je klub v ohrožení? | iSport.cz
Michal Koštuřík
26. června 2018 • 13:53

Problém na Slovácku. Majiteli hrozí vězení za podvod, je klub v ohrožení?

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín 2:0. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín 2:0. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je průšvih! Slovácku akutně hrozí, že jeho majitel Zdeněk Zemek (66) skončí na dlouho ve vězení. Solární baron je obžalovaný z podvodu, čeká ho soud. Jeho dva synové loni za totožný trestný čin dostali trest na 6 let a 9 měsíců. „Byl by malý zázrak, kdyby nedopadl podobně. Podle všeho ho odsoudí taky,“ tvrdí zdroj deníku Sport. Způsobí to zkázu 1. FC Slovácko? Zatím ne, klub v létě výhodně prodal už tři hráče a snaží se hospodařit bez Zemkových milionů.Kauza kolem solárních elektráren vrcholí obžalobou nejstaršího z podnikatelského rodu. Zdeněk Zemek dál tvrdí, že je nevinný. Půjde však před soud a není jasné, jak jeho výsledek ovlivní budoucnost prvoligového Slovácka.

Výkonný ředitel klubu Petr Pojezný věří, že se dá situace zvládnout. „Postupem času jsme se i díky panu Zemkovi naučili hospodařit. Nejsme na něm úplně závislí. Když dobře prodáme hráče, on nemusí rok nic dávat,“

Tento případ nastal zrovna teď. Podle dostupných informací dal Zemek po sezoně vedení pokyn: „Pokud přijde dobrá nabídka, prodávejme.“ To se také stalo. Stoper Tomáš Břečka zamířil do Jablonce, brankář Milan Heča do Sparty a záložník Dominik Janošek posílil Plzeň. Slovácko za všechny tři obdrží zhruba třicet milionů korun, což mu zajistí společně s dalšími sponzorskými příspěvky celou sezonu.

Ale jak dál? Spasí klub opět Ivo Valenta se Synotem, pod jehož správou se měl ekonomicky nejlépe? Oficiálně figuruje mezi mecenáši mládeže, údajně dává ročně do fotbalu pět milionů korun. Větší investici dosud odmítal.

Hráči Slovácka se radují z gólu.
Hráči Slovácka se radují z gólu.

„Poslední dobou už Zemek moc peněz ze svých firem nedával. Záleží, jak ho případné vězení psychicky poznamená, jestli bude mít vůbec chuť dotovat fotbal. Pokud mu to vydrží, zajistit to určitě pomocí platebních příkazů lze,“ naznačuje informovaný zdroj Sportu.

Zemek je s fotbalem v Uherském Hradišti spjatý, prožívá ho. „Je srdcař, má tento kraj rád. Na druhou stranu nás nerozmazluje. Všechno je transparentní, nic netajíme. Máme normálního majitele,“ vyznal se nedávno Pojezný. „Normální“ majitel je však dnes obžalován z podvodu a fotbal musel odsunout stranou. Jeho rozsáhlý byznys dostal ránu, která může paralyzovat i 1. FC Slovácko.

Ještě před několika týdny to přitom vypadalo, že klub klíčové hráče udrží. Jenže když Zemek změní názor na věc, nikdo s ním nehne. V organizaci je pánem on. Nikdy nebyl fanfarónem, který bouchne do stolu a vysází na něj desítky milionů na posily. „Primárně se na to dívá tak, že chce, aby hráli naši mladí hráči. Kolikrát se o tom bavíme, máme velké debaty,“ přiblížil Pojezný, jeho pravá ruka ve fotbale. Zároveň Zemek nikdy neprodává pod cenou. Je tvrdý obchodník. „Jeho problémy v podnikání se nás vůbec nedotýkají. Klobouk dolů, jak to zvládá,“ dodal ředitel nedávno.

V době, kdy ještě nebyl Zemek obžalován. Tady už veškerá legrace končí.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud