SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 3:0. Mistr po Lize mistrů propadl, pálil Trávník

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně v dohrávce 9. kola FORTUNA:LIGY prohráli v Jablonci 0:3 a klesli na třetí místo tabulky. Obhájci titulu ztrácí tři body na Slavii a dva na Spartu, kterou přivítají v pátek. V souboji pohárových účastníků se v úvodním poločase dvakrát trefil Michal Trávník a domácí záložník po změně stran připravil i třetí gól pro Jana Chramostu. Severočeši v nejvyšší soutěži zabrali po dvou prohrách bez vstřelené branky a poskočili na šestou pozici. Viktoria utrpěla druhou porážku v ligové sezoně a v Jablonci nebodovala po devíti letech.

Západočeši nastoupili ve stejné základní sestavě jako ve středečním utkání skupiny Ligy mistrů s CSKA Moskva (2:2). Jablonci oproti čtvrtečnímu duelu Evropské ligy v Rennes (1:2) chyběl jenom lehce zraněný útočník Doležal, kterého nahradil Chramosta.

Domácí od začátku soupeře zmáčkli. Po Chramostově přistrčení Trávník napálil boční síť, Jovovičovu nečekanou střelu pak gólman Kozáčik vytáhl nad břevno. Jablonečtí hosty k ničemu nepouštěli a sami si vytvářeli další šance. V 18. minutě povedenou akci zakončil Chramosta jen střelou doprostřed branky a Kozáčik ji nadvakrát zastavil.

SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 3:0. Demolice mistra, Trávník exceloval

Ve 27. minutě se už aktivnější Jablonečtí dočkali. Chramosta nacentroval do pokutového území a Trávník tečovanou hlavičkou otevřel skóre. Hosté se dál trápili, hodně chybovali a ztráceli míče. Ve 39. minutě Masopust přistrčil míč volnému Trávníkovi a ten zvýšil přesnou ranou do horního růžku. Těsně před koncem poločasu Jovovič ještě těsně minul plzeňskou branku.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. V 56. minutě si na Trávníkův roh naskočil bývalý plzeňský útočník Chramosta, jehož hlavičku doprostřed Kozáčik neudržel.

O chvíli později naopak slovenský gólman nezaváhal a vyrazil přízemní pokus Masopusta. Domácí si v závěru nepřipustili žádné komplikace a plzeňské mužstvo porazili teprve ve druhém z posledních 19 ligových utkání. Západočeši venku prohráli podruhé za sebou při celkovém skóre 0:7.

Domácí: 27. Trávník, 39. Trávník, 56. Chramosta

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec (73. V. Kubista), Jovović (90+2. R. Acosta) – Chramosta (83. D. Ikaunieks).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava (64. Chorý), Hrošovský – J. Kopic (76. Ekpai), D. Kolář (46. Al. Čermák), J. Kovařík – Krmenčík.

Jablonec - Plzeň: Jovovičova střela zaplavala těsně vedle levé tyče

Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!

Jablonec - Plzeň: Trávník o Hubníka poslal hlavou domácí do vedení 1:0!

Jablonec - Plzeň: Masopust střílel na bližší tyč, ale nepřesně

Jablonec - Plzeň: Krásná kombinace Severočechů, Chramosta střílel jen doprostřed

Jablonec - Plzeň: Jovovičova nápaditá šajtle málem překvapila Kozáčika

Jablonec - Plzeň: Trávník pálil jen do boční sítě

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905