SESTŘIH: Boleslav - Jablonec 1:0. Výhru vystřelil v nastavení Přikryl

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole první ligy doma zvítězili 1:0 nad Jabloncem. Gólem ve třetí minutě nastavení se o to postaral Tomáš Přikryl. Na svém stadionu tak Středočeši neprohráli podeváté za sebou a jsou osmí v tabulce. Jablonec počtvrté z posledních pěti zápasů ztratil body a zůstal pátý.

První velkou šanci zápasu si vytvořili domácí, když Komličenko běžel sám na brankáře, kličkou ho obešel a z úhlu mířil do prázdné branky, ale vracející se Břečka míč odkopl a připravil tak ruského kanonýra o 21. gól sezony.

Jinak ale měl více ze hry Jablonec. V 17. minutě dokonce dal branku Vatajelu, ale rozhodčí těsně předtím odpískali ofsajd Sobola a nenechali akci dohrát. Situaci tak nemohlo ani přezkoumat video.

Na druhé straně zahrozil Přikryl, ale jinak se hrálo převážně u vápna Mladé Boleslavi. Kubistu v dobré pozici zablokoval jeden z obránců, neuspěl ani Doležal a při závaru v závěru poločasu po rohovém kopu zahodil dobrou pozici Holeš.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jablonec 1:0. Příkryl rozhodl drama poslední akcí zápasu

Mladá Boleslav do druhé půle nasadila čerstvou posilu ze Slavie Mešanoviče a nápor Jablonce se povedlo otupit. Severočeši tak zahrozili jen táhlou střelou Kubisty. Častěji to ale vřelo pro hostující brankou. Další střídající hráč Bucha svou premiéru v boleslavském dresu mohl oslavit gólem, ale vydřenou střelu mu zablokovala obrana.

Do velké šance se pak dral Mešanovič, jenže zblízka těsně minul branku. Vzápětí také na druhé straně těsně minula branku tečovaná střela Trávníka. Rozhodnout mohl Přikryl, ale z šesti metrů ve vyložené šanci přestřelil.

Vše si Přikryl vynahradil v nastaveném čase, kdy při závaru zůstal nehlídán a úspěšnou dorážkou rozjásal domácí fanoušky. Pro ofenzivního záložníka to byla čtvrtá ligová branka v sezoně.

Domácí: 90+3. Přikryl

Hosté:

Domácí: Šeda – Křapka, Hájek, Takács, Fulnek – Hubínek, Tatajev (66. Bucha) – Přikryl, Matějovský (C), Ladra (46. Mešanović) – Komličenko.

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Trávník, V. Kubista (C), Považanec – R. Acosta (88. Pleštil), Doležal, Vatajelu.

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Jablonec: Doležal domlouvá rozčíleným jabloneckým fanouškům, ti se poprali

Mladá Boleslav - Jablonec: Přikryl napravil zaváhání a po Buchově průniku rozhodl! 1:0!

Mladá Boleslav - Jablonec: Trávník se neprojevil jako ideální hlavičkář, zahodil šanci

Mladá Boleslav - Jablonec: Přikryl předvedl prvotřídní zdivo! Neproměnil jasnou příležitost
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Jablonec: Přikryl se nádherně uvolnil, Hubínek vyslal tvrdou ránu

Mladá Boleslav - Jablonec: Trávníkův tečovaný pokus se málem snesl do brány

Mladá Boleslav - Jablonec: Mešanovič ve stoprocentní šanci pálil vedle!

Mladá Boleslav - Jablonec: Buchova nadějná rána v šestnáctce byla zblokována

Mladá Boleslav - Jablonec: Kubistův tvrdý pokus si Šeda pohlídal

Mladá Boleslav - Jablonec: Trávník našel Vatajela, ale Šeda zasáhl spolehlivě

Mladá Boleslav - Jablonec: Na šance chudá druhá půle neprocitla ani Hubínkovým náznakem

Mladá Boleslav - Jablonec: Ruka? Video přehodnocovalo Takácsův zákrok

Mladá Boleslav - Jablonec: Závar před domácí bránou ukončil zblokovanou ranou Acosta

Mladá Boleslav - Jablonec: Aktivní Vatajelu našel Doležala, ten z první zakončil vedle

Mladá Boleslav - Jablonec: Vatajelův nebezpečný centr vytáhl Šeda mimo nebezpečí

Mladá Boleslav - Jablonec: Vatajelu dostal míč do sítě! Ale hosté už byli v ofsajdu

Mladá Boleslav - Jablonec: Kubista nešťastně vysunul Komličenka, ten se z úhlu neprosadil

Mladá Boleslav - Jablonec: Matějovský skvěle vyslal Přikryla, ten se v tutovce netrefil!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905