SESTŘIH: Dukla - Slavia 1:5. Dva góly dal Hušbauer, VAR vyloučil Holendu

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Slavie vyhráli v 27. ligovém kole v pražském derby na Dukle vysoko 5:1. Favorit rozhodl souboj prvního s posledním týmem tabulky už během úvodních 22 minut, kdy se postupně trefili Lukáš Masopust, Miroslav Stoch a Josef Hušbauer, který po pauze přidal ještě jeden gól. V 77. minutě snížil David Douděra, ale poslední slovo měl v nastavení a v přesilovce po vyloučení domácího Jana Holendy Tomáš Souček. Slavia si připsala nejvyšší výhru v ligové sezoně.

Červenobílí si spravili chuť po minulé domácí remíze s Libercem a upevnili si vedení v tabulce. Před druhou Plzní mají desetibodový náskok, Viktorii však teprve zápas 27. kola čeká. Slavia se ideálně naladila na čtvrteční úvodní čtvrtfinále Evropské ligy doma s Chelsea. Dukla nezvítězila ani v 18. vzájemném ligovém duelu, prohrála šest z posledních sedmi kol a na dně soutěže ztrácí bod na předposlední Karvinou.

Dukla přitom začala sympaticky a v samém úvodu se nezdálo, že bude brzy rozhodnuto. Slavia ale byla nevídaně produktivní a z prvních tří střel na branku dala tři góly. V 13. minutě Škoda našel křížným centrem Masopusta, jenž si balon zpracoval a z první k tyči překonal Radu. Hostující záložník na Dukle otevřel skóre i na podzim ještě za Jablonec, v jehož dresu na Julisce kvůli zranění střídal a pak byl dlouho mimo hru.

Za dalších pět minut inkasoval Rada podruhé. Bezpalec mu poslal špatnou malou domů, kterou vystihl Masopust, patičkou vrátil míč na Stocha a ten přízemní střelou zvýšil. Slovenský záložník si připsal dvanáctý gól v ligové sezoně a první v nejvyšší soutěži na jaře. O čtyři minuty později Stoch přiťukl Hušbauerovi, který střelou zpoza vápna přidal třetí branku.

SESTŘIH: Dukla - Slavia 1:5. Sešívaná smršť krásných gólů, zářil Hušbauer

Slávisté potvrzovali pozici týmu s nejlepší ligovou ofenzivou, naopak Dukla dokazovala, proč má naopak nejhorší útok. Holík v 26. minutě v úniku jen napálil brankáře Koláře a Holenda poté minul. Červenobílí vyhráli v lize první poločas o tři góly poprvé po dvou letech.

Slávisté byli produktivní i po přestávce. V 53. minutě Souček napálil břevno, odražený míč přihrál Škoda k Hušbauerovi a ten po úspěšné dorážce podruhé v sezoně vstřelil v jednom ligovém utkání dvě branky.

Po hodině hry vyrazil Škodovu střelu Rada, na opačné straně pak Holík jen napálil Kúdelu. Škoda neuspěl ani v 72. minutě a o pět minut později se konečně dočkala i Dukla. Douděra utekl po pravé straně a přesnou střelou na bližší tyč si připsal druhý ligový zásah.

V 87. minutě sudí Franěk po poradě s videorozhodčím vyloučil domácího Holendu. Hušbauer se v přesilovce ještě neprosadil a první ligový hattrick mu unikl, ale v nastavení po jeho rohu přidal pátý gól hlavou Souček.

Domácí: 77. Douděra

Hosté: 13. Masopust, 18. Stoch, 22. Hušbauer, 54. Hušbauer, 90+1. T. Souček

Domácí: F. Rada (C) – Bezpalec, Ďurica (80. Dancák), D. Souček – Douděra, Doumbia, Marek Hanousek, Podaný – Hadaščok (63. P. González), Holenda, Lu. Holík (74. Djuranović).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (67. Frydrych) – Král, T. Souček – Masopust (65. Ševčík), Hušbauer, Stoch – Milan Škoda (C) (74. Van Buren).

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Slavia: Balon spadl až k Součkovi, ale ten na malém vápně neproměnil tutovku

Dukla - Slavia: Ngadeu hlavičkoval po rohovém kopu nad bránu
Dukla - Slavia: Holenda zakroutil povedenou střelu těsně vedle!
Dukla - Slavia: Holík v tutovce! Ale Kolář ho pohotově vychytal
Dukla - Slavia: Profesor Hušbauer krásným koníčkem zvýšil už na 3:0 pro hosty!

Dukla - Slavia: Stoch výstavně potrestal komické chyby domácích - 0:2!
Dukla - Slavia: Nahrávač Škoda! Kapitán poslal centr jako víno a Masopust krásně proměnil
Dukla - Slavia: Domácí v nebezpečném protiútoku, Holík ho ale nezužitkoval

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905