SESTŘIH: Plzeň - Dukla 4:0. Jasnou výhru řídil dvougólový Kopic | iSport.cz
27. dubna 2019 • 21:00

SESTŘIH: Plzeň - Dukla 4:0. Jasnou výhru řídil dvougólový Kopic

DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub

Fotbalisté Plzně zakončili základní část první ligy domácí výhrou 4:0 nad poslední Duklou. Obhájci titulu před nadstavbou ztrácí z druhého místa tabulky čtyři body na vedoucí Slavii. Dukle na předposlední Karvinou chybí už devět bodů. Svěřenci Pavla Vrby rozhodli zápas 30. kola už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Jan Kopic a jednou Roman Procházka, v nastavení druhé půle uzavřel skóre Tomáš Hořava. Viktoria porazila pražského soupeře v nejvyšší soutěži posedmé za sebou.

Do základní sestavy Plzně se vrátil stoper Hejda, který za A-tým nehrál od únorového otřesu mozku v Mladé Boleslavi. Od začátku netradičně nastoupili i útočníci Beauguel s Chorým.

Dukla držela s favoritem krok jenom do šesté minuty, kdy z dálky napřáhnul Procházka a jeho tečovaná střela zapadla do horního růžku branky. Plzeň chvíli nechala hosty hrát, ale po 20. minutě začala stupňovala tlak. Volnému Kopicovi po Kovaříkově centru nevyšlo zakončení, velkou šanci pak zahodil i Chorý, jenž ze značky pokutového kopu netrefil branku.

Kopic pak dvěma góly přiblížil svůj tým vítězství. Plzeňský záložník nejprve ve 36. minutě zblízka zužitkoval Kovaříkovu přihrávku a za čtyři minuty si naskočil na Limberského centr a brankáře Radu tentokrát překonal hlavou.

SESTŘIH: Plzeň - Dukla 4:0. Jasná záležitost, Kopic zazářil dvěma góly

Dukla počtvrté za sebou v lize dostala od Viktorie nejméně tři góly, ale před pauzou mohla také skórovat. Velkou příležitost neproměnil Holík, jehož ránu vykopl gólman Hruška.

Plzeňští měli převahu i po změně stran. Na Kopicovu přihrávku nedosáhli Chorý ani Řezník, Hrošovského střelu na poslední chvíli zblokovala obrana a Kovařík hlavičkoval nepřesně. Dukla zahrozila dalekonosným pokusem, který zneškodnil Hruška. Jeho protějšek Rada zase v 68. minutě vychytal bývalého spoluhráče Beauguela.

Domácí znovu zabrali až v závěru. Náhradník Bakoš hlavou trefil břevno a Kovaříkovu hlavičku vytěsnil Rada. Ve druhé minutě nastavení přece jenom vstřelil čtvrtou branku střídající Hořava přízemní střelou. Plzeň na svém stadionu vyhrála čtrnáctý z patnácti zápasů v tomto ligovém ročníku. Pražané mimo Julisku získali jen pět bodů.

Domácí: 6. Procházka, 36. J. Kopic, 40. J. Kopic, 90+2. Hořava

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, R. Hubník (C), Hejda, Limberský – J. Kopic, Procházka (78. Hořava), Hrošovský, J. Kovařík – Beauguel (86. Pačinda), Chorý (73. Bakoš).

Hosté: F. Rada – Ostojić, Ďurica (C), D. Souček – Douděra, Marek Hanousek, Doumbia (46. Djuranović), Milošević (78. Hadaščok) – Daniel Tetour, Holenda, Lu. Holík (62. P. González).

8 104 diváků

Plzeň - Dukla: Sladká čtvrtá tečka! Hořava po hezké souhře pojišťuje na konečných 4:0

Plzeň - Dukla: Kopicovi hattrick zkazil Souček, střílený centr pak Rada pohotově vyrazil

Plzeň - Dukla: Povedená Djuranovičova kličkovaná, Černohorec pálil těsně vedle

Plzeň - Dukla: Chorý krásně uvolnil Beauguela! Toho ale skvěle vychytal Rada

Plzeň - Dukla: Holendova prudká rána, Hruška jen vyrážel před sebe

Plzeň - Dukla: Kopic ve velké pohodě, krásnou individuální akcí málem připravil čtvrtý gól

Plzeň - Dukla: Limberský excelentně našel Hrošovského, na poslední chvíli zachraňoval Hanousek

Plzeň - Dukla: Hosté poprvé v šanci! Po Holíkově ráně akrobaticky dorážel Miloševič

Plzeň - Dukla: Souček podběhl centr a Kopic hlavou procedil míč do brány - 3:0!

Plzeň - Dukla: Souček podběhl centr a Kopic hlavou procedil míč do brány - 2:0!

Plzeň - Dukla: Chorému se odkryla brána, jenže útočník Viktorie pálil těsně vedle

Plzeň - Dukla: Kopicův povedený centr Beauguel málem dopravil do brány

Plzeň - Dukla: Skvělý Kovaříkův centr, jenže Kopicovi ve velké šanci sjel míč po noze

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava