DEBATA SPORTU o nadstavbě: Co před ní neměl říkat Trpišovský? | iSport.cz
6. května 2019 • 20:30

DEBATA SPORTU o nadstavbě: Co před ní neměl říkat Trpišovský?

Autor: TV iSport
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

První kolo nadstavbové části je za námi. Boj o titul se dramatizuje, Plzeň se přiblížila Slavii už jen na dva body, sešívaní ztratili s Libercem a v klíčovém zápase proti Plzni budou mít navíc zavřenou severní tribunu. To v boji o Evropu je minimálně v jedné části rozhodnuto, Teplice totiž doma schytaly ostudnou porážku 0:8 od Mladé Boleslavi. První zápasy nadstavby s moderátorem Martinem Vaitem glosují redaktoři deníku Sport Jan Podroužek a Pavel Hartman v DEBATĚ SPORTU.Slavia v poslední době už není takovým suverénem a hazarduje s titulem. "Přičítám to náročnému programu a i přípravě na každého soupeře. Tomu, jakou váhu soupeři skutečně dá. Česká liga je o atletičnosti, o fyzičce, i zápas, který byste měli zvládnout, jako ten se Zlínem (0:1), nelze podcenit," říká redaktor Sportu Jan Podroužek.

Lídr ligy se navíc podle expertů Sportu psychologicky ne zcela dobře naladil na rozhodující boje. Proč? To když si Jindřich Trpišovský po skončení základní části veřejně povzdychl, že jindy by už klub z Edenu slavil titul, ale v této sezoně se o něj ještě musí dál prát v nadstavbové části.

"Tento výrok slávistického trenéra mě překvapil. Vzpomněl jsem si na to, jak je schopný Pep Guardiola nažhavit své hráče na vrchol sezony. Slavia o nadstavbě věděla od loňského léta, proto ten výrok byl zbytečný a nešťastný," myslí si Pavel Hartman, podle kterého Slavia v Liberci nevyhrála mimo jiné proto, že hrála pomalu: "Na agresivní obranu Liberce by platila rychlá hra. Slavia ale rychle nehrála, což částečně souviselo už se sestavou, kterou trenér poslal do hry." 

Pražané navíc bojují se složitou situací kolem fanoušků. Kvůli opakovaným prohřeškům bude totiž Tribuna Sever v nadcházejících dvou domácích zápasech Slavie prázdná. "Mluvilo se tady o tom, že nadstavba se dělá pro fanoušky a že by měly být plné stadiony, a ty už z podstaty tohoto rozhodnutí být nemůžou," komentuje Jan Podroužek zavření Tribuny Sever. "Tady jsme trochu zaspali dobu, tvrdší tresty měly přijít mnohem dřív, a nejenom na Slavii, ale i na Spartě," dodává Pavel Hartman.

Na celou diskusi k nadstavbě se podívejte ve VIDEU.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud