SESTŘIH: Opava - Dukla 3:2. Hosté padli, ale ještě drží naději na záchranu

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté poslední Dukly ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu prohráli 2:3 v Opavě, ale díky porážce předposlední Karviné v Příbrami mají stále teoretickou šanci na udržení. Slezané se naopak přiblížili záchraně, protože od příček pro baráž je na prvním místě tabulky dělí pět bodů.

Opavu poslali do vedení Jaroslav Svozil s Pavlem Zavadilem. Za hosty poté snížil Jan Holenda, ale dvoubrankové vedení vrátil domácím vrátil Václav Jurečka. Tři minuty před koncem sice Dukla podruhé snížila zásluhou Branislava Miloševiče, ale na vyrovnání už poslední celek tabulky nedosáhl.

Do důležitého zápasu vstoupili mnohem aktivněji domácí. Už v sedmé minutě musel Rada zasahovat před Simerským po rohovém kopu Zavadila. V desáté minutě po minele Ďurici se řítil na gólmana Dukly Smola, ale jeho střelu zblokoval na poslední chvíli Souček.

V dresu Dukly byl v úvodu nejnebezpečnější Holenda. Nejprve pálil z 30 metrů těsně nad a v 17. minutě jeho zblokovanou ránu vytěsnil na roh gólman Fendrich.

Hru pak ovládla Opava a ve 23. minutě byla velmi blízko vedoucímu gólu, jenže po centru Zavadila rozezvučel Svozil z pár metrů jen břevno. Po půlhodině se k útočnému slovu dostala Dukla - Holenda vyslal kolmici na Holíka, který ale zakončoval nedůrazně a nepřesně. Přesto mohla jít Dukla do vedení. Hadaščok naservíroval ve 40. minutě opět Holíkovi vyloženou šanci, ale jeho střelu z deseti metrů zlikvidoval Fendrich.

SESTŘIH: Opava - Dukla 3:2. Hosté na pokraji sestupu, rozhodl Jurečka

Převaha Slezanů se promítala do značného množství centrů a z jednoho z nich se urodil i vedoucí gól, když se zblízka trefil Svozil. Nebýt přestávky, mohla radost domácího publika kontinuálně pokračovat po druhém gólu. O ten se postaral svým typickým způsobem veterán Zavadil, když k tyči zakroutil volný přímý kop.

Dukla ale zbraně nesložila. O tři minuty později poslal odražený míč do domácí sítě ranou z dvaceti metrů Holenda a oživil tak skomírající naděje svého týmu.

Dvoubrankové vedení vrátil Opavě Jurečka, když po dlouhém autu Hrabiny mu míč nabil před volnou branku Dukly Smola. Zbývající průběh byl ve znamení marné snahy hostí o korekci výsledku, který se Dukle povedl v samotném závěru, ale na vyrovnání už nezbyl čas.

Přesto však Dukla udržela naději na záchranu, protože Karviná prohrála 0:1 v Příbrami. Jde však o šanci spíš teoretickou, protože od slezského celku na předposledním místě, které zaručuje účast v baráži s druholigovým soupeřem, dělí Pražany tři kola před koncem osm bodů.

Domácí: 44. Svozil, 48. Zavadil, 65. Jurečka

Hosté: 51. Holenda, 87. Milošević

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil – Jurečka, Jursa (86. Souček), Jan Řezníček (61. Schaffartzik), Zapalač (80. Bernadina) – Smola.

Hosté: F. Rada – Ostojić, Ďurica, D. Souček – Douděra (74. Kovaľ), Daniel Tetour, Marek Hanousek (61. Podaný), Milošević (C) – Hadaščok, Lu. Holík (46. Doumbia), Holenda.

Domácí: Helebrand, Radić, Janetzký, Schaffartzik, Bernadina, Lasák, Souček

Hosté: Doumbia, Krunert, Kovaľ, Bezpalec, Dancák, Podaný, Hruška

Hosté: Doumbia, Podaný

Pechanec – Kubr, Hock.

Stadion v Městských sadech, Opava

Opava - Dukla: Podaný našel Miloševiče, ten pohotově snižuje na 2:3!

Opava - Dukla: Domácí si rozebrali obranu hostů, Jurečka zvyšuje na 3:1!

Opava - Dukla: Smola mohl pojistit vedení! Ale hlavičkoval jen doprostřed

Opava - Dukla: Holenda napřáhl k tvrdé a přesné ráně – hosté snižují na 1:2!

Opava - Dukla: Tutovka hostů! Ale Hadaščok prováhal možnost pro střelu

Opava - Dukla: Zavadil ze standardky nachytal gólmana Radu, domácí vedou už 2:0!

Opava - Dukla: Svozil v pádu hlavičkou posílá domácí do vedení 1:0!

Opava - Dukla: Hadaščok našel Holíka, ten střílel v obrovské příležitosti!

Opava - Dukla: Domácí chtějí penaltu! Míč se otřel o Miloševičovu ruku, ale s odrazem od těla

Opava - Dukla: Smola si pohrál s Ďuricou, jeho střela ale byla slabá

Opava - Dukla: Holík si hezky obhodil opavské obránce a pálil k pravé tyči

Opava - Dukla: Svozilova hlavička skončila na břevně!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905