SESTŘIH: Zlín - Boleslav 3:1. Domácí blíž zápasu o EL, Poznar dal dva góly

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Zlína porazili v úvodním finále skupiny o Evropu nadstavby první ligy Mladou Boleslav 3:1 a vytvořili si příznivou pozici pro venkovní odvetu za týden. "Ševce" poslal v 41. minutě ze sporné penalty do vedení Tomáš Poznar a hned po pauze zvýšil Petr Jiráček. V 53. minutě sice snížil Muris Mešanovič, ale poslední slovo měl opět Poznar. Vítěz finále si zahraje se čtvrtým nebo pátým týmem skupiny o titul kvalifikační utkání o Evropskou ligu.

Domácí: 41. Poznar, 46. Jiráček, 65. Poznar

Hosté: 53. Mešanović

Domácí: Rakovan – Li. Holík, Cedidla, P. Buchta, Gajić – Džafić (90+2. Matejov), Hlinka, Podio, Jiráček (C) (79. Bartošák), Čanturišvili (88. Vyhnal) – Poznar.

Hosté: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Bucha (59. Wiesner), Hubínek, Matějovský (C) (86. Takács), Přikryl (73. Mareš) – Mešanović, Komličenko.

3194 diváků

Mladá Boleslav, která si v semifinále skupiny o Evropu v Teplicích připsala rekordní vítězství 8:0, prohrála venku v lize po šesti zápasech.

Zlín překvapivě nasadil na stopera teprve sedmnáctiletého Cedidlu, který poprvé v lize nastoupil od začátku. Hned v šesté minutě udělal domácí mladík chybu, ale před Přikrylem zachránil brankář Rakovan. Na druhé straně v poslední chvíli odvrátil po rohu centr před Buchtou Hubínek. Přikryl byl v úvodu aktivní a v 17. minutě těsně přestřelil.

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:1. Ševci mají blíže do Evropy, pomohl dvougólový Poznar

Ve vyrovnané první půli šli nakonec do vedení domácí. Buchta ve 40. minutě upadl ve vápně po souboji s Matějovským a rozhodčí Zelinka nařídil penaltu, kterou nejlepší zlínský střelec ligové sezony Poznar proměnil.

Hostům nevyšel ani vstup do druhé půle. Džafičův centr z pravé strany propadl až k Jiráčkovi a ten po 21 sekundách od konce přestávky s pomocí břevna napálil balon do sítě.

Mladoboleslavští brzy snížili. Na Křapkův centr si v 53. minutě naskočil Mešanovič a hlavou zamířil přesně k tyči. Za dalších 12 minut už ale domácí znovu vedli o dvě branky. Na další centr z pravé strany si naběhl Poznar a hlavou šťastně po souboji s Křapkou poslal míč za Šedu, který vůbec nereagoval. Zlínský útočník dal podruhé v kariéře dva góly v jednom ligovém utkání.

Devět minut před koncem napálil odražený míč těsně mimo domácí Podio. V mladoboleslavském dresu se za celý zápas výrazněji neprosadil s 27 brankami nejlepší střelec ligové sezony Komličenko. Poslední šanci na zkorigování stavu měl v nastavení střídající Takács, ale branku překopl.

Klíčové okamžiky zápasu

Zlín - Mladá Boleslav: Čanturišvili ze střední vzdálenosti pálil jen těsně vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Mladá Boleslav: Rakovan zasahoval po dalekonosné ráně Hájka

Zlín - Mladá Boleslav: Střelu Džafiče pohlídal Šeda

Zlín - Mladá Boleslav: Špičkový centr Podia trkl Poznar a Ševci zvyšují své vedení, 3:1

Zlín - Mladá Boleslav: Mešanovič hlavou snižuje, 2:1

Zlín - Mladá Boleslav: Džafičův centr neomylně zužitkoval Jiráček, 2:0

Zlín - Mladá Boleslav: Poznar proměnil penaltu, uklidil míč k tyči a Ševci vedou 1:0

Zlín - Mladá Boleslav: Matějovský fauloval ve vápně Buchtu, penalta pro Ševce!

Zlín - Mladá Boleslav: Komličenko centrem našel Mešanoviče, jehož zakončení postrádalo potřebnou razanci

Zlín - Mladá Boleslav: Džafič obloučkem vysunul Jiráčka, ten pálil nad

Zlín - Mladá Boleslav: Přikrylova rána skončila jen těsně nad břevnem

Zlín - Mladá Boleslav: Hubínek po rohu zachránil hosty před nabíhajícím Buchtou

Nadstavba ve FORTUNA:LIZE přehledně: tři skupiny, jejich systém, titul, sestup a poháry

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905