Hráč sezony? Hrošovský, Souček, nebo Komličenko. Galavečer je v pondělí | iSport.cz
22. května 2019 • 18:05

Hráč sezony? Hrošovský, Souček, nebo Komličenko. Galavečer je v pondělí

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase Voráček s Hertlem hodnotí Pastrňákův hattrick a přestup Gudase
VŠECHNA VIDEA ZDE

V nominaci na nejlepšího hráče první fotbalové ligy jsou záložníci Patrik Hrošovský z Plzně, Tomáš Souček z mistrovské Slavie a útočník Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi. Vítěz ankety Ligové fotbalové asociace (LFA) bude oznámen v pondělí na galavečeru v Národním domě na Vinohradech.LFA s předstihem zveřejnila výsledky doprovodných anket. Filip Nguyen z Liberce se stal nejlepším brankářem, Michael Ngadeu ze Slavie nejlepším obráncem a Souček nejlepším záložníkem. Útočníkům vládl Komličenko, který s 27 góly vytvořil rekord v počtu branek v jedné sezoně v historii samostatné soutěže.

Z galavečera vzejdou další vítězové. Trenérem sezony se stane Petr Rada z Jablonce, Jindřich Trpišovský ze Slavie, nebo Pavel Vrba z Plzně. Na ocenění pro nejlepšího cizince kandiduje vedle Komličenka slávistická dvojice Simon Deli a Ngadeu.

Cena pro objev sezony připadne Janu Matouškovi (Slavia/Příbram) nebo sparťanskému duu Václav Drchal, Adam Hložek. Osobností roku bude Roman Hubník z Plzně, Tomáš Hübschman z Jablonce, či Pavel Zavadil z Opavy.

Součástí galavečera bude i vyhlášení nejlepšího kouče a hráče druhé nejvyšší soutěže. Z trenérů se do nominace vešli David Horejš z Českých Budějovic, které po čtyřech letech postoupily do první ligy, Aleš Křeček z Ústí nad Labem a Pavel Šustr z Brna.

Z fotbalistů se ocenění dočká buď Lukáš Zoubele z Jihlavy, nebo jeden z českobudějovické dvojice Jiří Kladrubský a David Ledecký, který je se 17 brankami nejlepším kanonýrem soutěže.

Zůstane Vrba v Plzni? Smlouvu má do roku 2020, reagoval Šádek

LIGOVÝ INSIDER: Souček? Být na jeho místě, šel bych ven. Má na jakoukoli soutěž

DEBATA SPORTU: Bude Slavia dál dominovat? Na Součkovi nesmí být závislá

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud