SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:5. Dominance mistra, trefil se i Stanciu | iSport.cz
21. července 2019 • 20:52

SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:5. Dominance mistra, trefil se i Stanciu

SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl volej Masopusta, Kolář chytil penaltu SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl volej Masopusta, Kolář chytil penaltu
RUDEJ FANDA: Zavadil je jako moje tchyně. Ať se Hašek v kabině podělí RUDEJ FANDA: Zavadil je jako moje tchyně. Ať se Hašek v kabině podělí

Fotbalisté Slavie vyhráli i druhé kolo nové ligové sezony. Obhájci titulu zvítězili v Teplicích vysoko 5:1, navázali na úvodní triumf ve Zlíně a spolu s Plzní a Opavou zůstávají bez ztráty bodu. Pražané dnes rozhodli už v první půli, kdy se trefili Jaromír Zmrhal, Mick van Buren a Josef Hušbauer. Po změně stran a vyloučení domácího Jakuba Mareše v oslabení snížil Tomáš Vondrášek, ale v 67. minutě se při soutěžní premiéře v červenobílém dresu prosadila střídající letní posila Nicolae Stanciu a v nastavení uzavřel skóre Tomáš Souček.

Teplice prohrály v lize se Slavií pošesté za sebou a doma, kde na konci minulé sezony v nadstavbě utrpěly debakl 0:8 s Mladou Boleslaví, nezvítězily počtvrté po sobě. Po dvou kolech mají na kontě bod.

Slávistický trenér Trpišovský poprvé nominoval k soutěžnímu zápasu nejzvučnější letní posilu Stanciua, který začal na lavičce. Teplice vstoupily do zápasu s velkým favoritem nebojácně a ve čtvrté minutě pořádně protáhl hostujícího brankáře dalekonosnou ranou Shejbal.

Do vedení se však brzy dostala Slavia. Souček ještě po rohovém kopu hlavičkoval vedle, ale ve 12. minutě už se prosadil Zmrhal, který po odraženém míči propálil Grigara.

Za osm minut přidali červenobílí pojistku. Ševčík vysunul kolmicí Van Burena a ten zakončil únik obloučkem přes teplického brankáře. Hosté se uklidnili a ve zbytku první půle jasně dominovali.

V 25. minutě se od domácího hráče odrazil míč těsně vedle, poté Shejbal odvrátil z brankové čáry a následně Grigar vychytal zblízka Součka. Minutu před pauzou už byl ale domácí gólman bezmocný proti povedené střele do horního rohu v podání Hušbauera, který navázal na vítězný gól z úvodního kola ve Zlíně.

SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:5. Sešívaná demolice, při debutu se trefil i Stanciu

Domácím 30 sekund po změně stran ještě víc zkomplikoval pozici Jakub Mareš, který ve výskoku udeřil do obličeje Součka a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Severočeši však i v deseti nečekaně snížili, když Vondrášek v 52. minutě potrestal chybu ve slávistické obraně. Vzápětí rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu další trefu domácích a Petr Mareš pak z přímého kopu minul.

Po hodině naskočil do hry bývalý sparťan Stanciu a svou soutěžní premiéru za Slavii hned za šest minut ozdobil gólem. Po Ševčíkově přihrávce prostřelil Grigara k tyči.

Těsně před svým vystřídáním těsně minul hostující Van Buren a stejně se vedlo i jeho náhradníkovi Hilálovi. Na druhé straně vychytal Kolář Horu. V druhé minutě nastavení nacentroval Zmrhal a Souček hlavou uzavřel skóre.

Domácí: 52. Vondrášek

Hosté: 12. Zmrhal, 20. Van Buren, 44. Hušbauer, 67. Stanciu, 90+2. T. Souček

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin (46. Vyhnal) – Hora (C), Mareš, Kučera (75. Ljevaković), Trubač (46. Nazarov), Žitný – Mareš.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Hušbauer (61. Stanciu), Traoré (76. Král), Zmrhal – Van Buren (70. Júsuf Hilál).

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Slavia: Souček završuje kanonádu hlavičkou a pátým gólem!

Teplice - Slavia: Júsuf si mohl taky připsat první slávistickou trefu, v tutovce těsně minul!

Teplice - Slavia: Premiéra jako hrom. Stanciu po pěti minutách na hřišti zvyšuje na 4:1!

Teplice - Slavia: Stanciu na plac! Poprvé v sešívaném dresu jde do soutěžního zápasu

Teplice - Slavia: Marešova prudká rána zamířila nad břevno

Teplice - Slavia: Gól? Penalta? Ofsajd? Nepřehledná situace skončila žlutou pro Hovorku
Video patří k placenému obsahu

Teplice - Slavia: Nešťastný odraz od Kúdely k Vondráškovi, který snižuje na 1:3!

Teplice - Slavia: Mareš loktem trefil Součka a po druhé žluté je vyloučen!

Teplice - Slavia: Domácí čelí debaklu výklusem, Traorého ránu si Grigar pohlídal

Teplice - Slavia: Hušbauerova nádhera! Krásnou ranou o břevno dostal míč do sítě, 3:0

Teplice - Slavia: Součkova teč div že nezapadla až za Grigara

Teplice - Slavia: Traoré se proháčkoval k malému vápnu, Shejbal zachraňoval na brankové čáře

Teplice - Slavia: Obrovská Ševčíkova šance po další krásné sešívané kombinaci

Teplice - Slavia: Ševčík narýsoval nádhernou kolmici na Van Burena, ten uklízel lobem na 2:0!

Teplice - Slavia: Krásná utažená Zmrhalova rána končí v síti, 1:0 pro sešívané!

Teplice - Slavia: Grigar vyběhl špatně, Souček nebezpečně hlavičkoval, ale vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava