SESTŘIH: Budějovice - Jablonec 1:1. Rána z přímáku získala nováčkovi další bod

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Ligoví nováčci z Českých Budějovic dokázali po Spartě obrat o body dalšího favorita. Ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY sice s Jabloncem brzy prohrávali, ale výstavní rána Čoliče z úvodu druhého poločasu nakonec zajistila dělbu bodů po výsledku 1:1. Dynamo má po čtyřech kolech pět bodů, Severočeši o dva víc.

Domácí začali aktivně, ale Jablonec je brzy z první vážnější situace srazil. Jihočeši zaváhali v deváté minutě, kdy za jejich obranu mířil dlouhý pas. Na něj si naběhl Doležal a měl dost prostoru a času na finální přihrávku, kterou poslal na vzdálenější tyč nabíhajícímu Sýkorovi. Jabloneckému záložníkovi stačilo jen nastavit nohu proti míči a pohodlně skóroval. Vstřelil svůj třetí gól v posledních dvou ligových zápasech.

Domácí: 49. Čolić

Hosté: 9. Sýkora

Domácí: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Havelka (46. Mustedanagić), Javorek – Schranz, Provod, Mršić (80. Kulhánek) – Ledecký (89. Táborský).

Hosté: V. Hrubý – Jugas, Plechatý, Břečka (85. Petrović), Krob – Jovović (76. Chramosta), T. Pilík, Považanec, Sýkora – Matoušek (90+2. Breda), Doležal (C).

Domácí: Křížek, Táborský, Čavoš, Mustedanagić, Brandner, Helešic, Kulhánek

Hosté: Hanuš, Petrović, Chramosta, Peřina, Breda, Velich, Černák

Domácí: Ledecký, Mustedanagić

Marek – Melichar, Vaňkát

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

4474 diváků

České Budějovice pak sice do konce prvního poločasu kontrolovaly hru, ale do šancí se nedostávaly. Výrazně nebezpečnější začali být Jihočeši až po přestávce. Hned ve 47. minutě Schranz nevyužil velkou šanci, když netrefil prázdnou branku po přesném centru na vzdálenější tyč od Mršiče.

O dvě minuty později se však už České Budějovice radovaly. Přímý kop ze zhruba 25 metrů napálil Čolič přesně do horního rohu branky a gólman Hrubý se natahoval marně. Bosenský zadák se v české lize trefil poprvé.

Za chvíli mohl Jablonci vrátit vedení Sýkora, ale brankář Staněk ho vychytal. V závěru už další branka nepadla. Jihočeši tak stále čekají na premiérovou domácí výhru v sezoně. V prvním kole na svém hřišti podlehli Opavě a minule se Spartou uhráli stejně jako dnes remízu.

SESTŘIH: České Budějovice - Jablonec 1:1. Exkluzivní pumelice ze standardky zajistila nováčkovi bod

České Budějovice - Jablonec: Po slibném centru Sýkory pálil Matoušek nad!

České Budějovice - Jablonec: Kladrubského jedovka vystrašila Hrubého

České Budějovice - Jablonec: Javorek nešikovně rozběhl Doležala, situaci hasil gólman Staněk

České Budějovice - Jablonec: Čolič alá Ronaldo! Parádním přímákem rozvlnil síť za Hrubým, 1:1

České Budějovice - Jablonec: Schranz zazdil tutovku, když netrefil prázdnou bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Jablonec: Havlova pumelice místo Hrubého ohrozila spíše diváky za bránou

České Budějovice - Jablonec: Staněk vyběhl mimo vápno a hlavou minul míč. Sýkora však jeho minelu nepotrestal

České Budějovice - Jablonec: Javorkova rána protáhla hostujícího gólmana

České Budějovice - Jablonec: Ledecký svižnou střelou prověřil Hrubého

České Budějovice - Jablonec: Doležal našel před bránou Sýkoru, ten se zblízka nemýlil, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905