SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:0. Hosté dohrávali s vyloučením, v akci byl VAR

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Stejně jako minulý týden vedla Sigma Olomouc ve druhém poločase 2:0. Na rozdíl zápasu s Bohemians ale v utkání FORTUNA:LIGY proti Teplicím příznivý stav neprohospodařila, byť Severočeši kousali. Hanáky poslal bleskově do vedení ve 2. minutě Jakub Plšek. Hosté se po půl hodině hry už radovali z vyrovnání, ovšem gól Jakuba Mareše byl na základě přezkoumání VAR odvolán kvůli předchozí ruce Petra Mareše. Pojišťující trefu přidal na straně Olomouckých Martin Hála. Teplice navíc dohrávaly duel v deseti po vyloučení Kodeše.

Olomouc nastoupila do zápasu bez několika hráčů, kteří měli zdravotní problémy. Premiéru v základní sestavě si tak odbyl Zmrzlý a po dlouhodobém zranění hrál Hála. Teplice udělaly oproti minulému zápasu a remíze 1:1 s Plzní jedinou změnu, když Jindráčka nahradil Vyhnal.

Sigma do zápasu, v němž si retro dresy z roku 1954 připomínala 100 let od založení klubu, vstoupila nejlépe, jak mohla. Hned ve druhé minutě dotlačil míč po centru od Jemelky a závaru před brankou do sítě Plšek a čtvrtým gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Teplice v 29. minutě vstřelily branku, jejich radost z vyrovnání však trvala jen chvíli. Rozhodčí Klíma gól po přezkoumání videa kvůli ruce Petra Mareše před centrem odvolal.

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:0. Hostům neuznali gól, navíc dohrávali v deseti

Pět minut před pauzou se za obranu domácích dostal osamocený Vyhnal, branku však přestřelil. Ještě před koncem poločasu zahrozila také Sigma, Hála však na centr Zmrzlého těsně nedosáhl. Žitný pak pokusem z poloviny hřiště zamířil nad.

Olomouc vstoupila do druhé půle stejně dobře jako do první. Po centru Zmrzlého se ve 48. minutě prosadil Hála a gólově oslavil svůj návrat na trávníky.

O chvíli později udělil rozhodčí Klíma Kodešovi za faul na Pilaře žlutou kartu, po zhlédnutí záznamu však svůj verdikt upravil a hostujícího záložníka rovnou vyloučil.

Teplice ani v deseti nepřestaly hrát a snažily se snížit. Se střelou Ljevakoviče i dvěma pokusy od Žitného si však poradil brankář Reichl. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Yunis, ale Grigar mu včas zmenšil úhel a zasáhl. V nastaveném čase ještě Falta našel Nešpora, jehož volej zastavilo břevno hostující branky.

Domácí: 2. Plšek, 48. Hála

Hosté:

Domácí: Reichl – Hála, Štěrba, Beneš (C), Jemelka – Zmrzlý (71. Zlatohlávek) – Pilař (84. Látal), Houska, Plšek, Falta – Yunis (75. Nešpor).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Hora (C) (71. Moulis), Kučera, Kodeš, Žitný – Vyhnal (80. Jindráček), J. Mareš (58. Ljevaković).

Olomouc - Teplice: Žitného gólovku vyrazil Reichl

Olomouc - Teplice: Žitný si všiml vyběhnutého gólmana a z půlky málem poslal míč do brány

Olomouc - Teplice: Na centr Zmrzlého těsně nedoskočil Hála

Olomouc - Teplice: Jakub Mareš parádně poslal míč do sítě, VAR ale gól zrušil!

Olomouc - Teplice: Po centru Jemelky otevřel skóre z otočky Plšek, gól posvětil i VAR

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905