SESTŘIH: Ostrava – Slovácko 3:0. Čistý comeback Laštůvky a jasná výhra

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli v sedmém kole FORTUNA:LIGY nad Slováckem 3:0. Hosté, kteří dokázali vyloupit stadiony Sparty i Plzně, si tentokrát ve Vítkovicích nevěděli rady. Už po poločase prohrávali o dva góly, po přestávce se navíc do vlastní branky trefil Hofmann. Poprvé sezoně do ligového zápasu nastoupil Jan Laštůvka, který si rovnou připsal nulu.

Baník se Slováckem bodoval poprvé po čtyřech porážkách, zvítězil potřetí z posledních čtyř kol a posunul se před soupeře na třetí místo neúplné tabulky. Hosté nebodovali po předchozích třech výhrách za sebou.

Domácí: 15. de Azevedo, 23. Fleišman, 50. S. Hofmann (vl.)

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, de Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanović, Smola (73. Baroš).

Hosté: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (53. Šimko) – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (61. Kalabiška), O. Šašinka (88. Hellebrand), Navrátil – Zajíc.

Domácí: Budinský, Granečný, Pokorný, Holzer, Lalkovič, Kaloč, Baroš

Hosté: Daněk, Tischler, Hellebrand, Šimko, Kalabiška, Krejčí

Hosté: Zajíc, Divíšek, Mich. Kadlec, V. Daníček, Kalabiška,

Hrubeš – Blažej, Kubr

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

7288 diváků

Baník na svého neoblíbeného protivníka vyrukoval poprvé v sezoně s Laštůvkou v brance a jako by se zkušeným gólmanem přišla i větší jistota. Domácí po úvodní "oťukávací" čtvrthodině udeřili z první nebezpečné situace. Smola nadvakrát z pravé strany načechral míč na malé vápno, kde ho De Azevedo prudkou hlavičkou protlačil skrz Trmalovy rukavice do brány.

Slezané získali převahu a brzy navýšili vedení. I druhý zásah přišel z pravé strany. Tentokrát centroval Fillo, míč proletěl hostujícím vápnem nečekaně až na zadní tyč, kde ho dopravil hlavou do sítě Fleišman.

Baník se ještě více uklidnil a z herní pohody pramenily další gólové šance. De Azevedo dostal v 31. minutě balon přesně proti noze, ale zakončení mu nevyšlo. Jirásek po rohu o minutu později už vystřelil mnohem povedeněji, hosty však po jeho pokusu spasila tyč.

Slovácko nejvíce překvapilo nasazením útočníka Ondřeje Šašinky, kterého jakožto kmenového hráče Ostravy postavilo navzdory finanční sankci ve smlouvě o hostování.

V poli toho hosté moc neukázali a to, že neměli den, v nástupu do druhého poločasu podtrhl Hofmann, který si po centru Kuzmanoviče a nedorozumění s Trmalem dal vlastní gól.

Teprve za stavu 0:3 o sobě dalo vědět i Slovácko, Petržela ovšem v 58. minutě z deseti metrů po rychlém kontru z první těsně minul tyč. Smola na druhé straně hned vzápětí po rohu De Azeveda hlavičkoval přesněji, ale Trmala opět zachránila branková konstrukce.

Baník už dohrával v pohodě. Aktivní De Azevedo měl další gólovou možnost, ale po brejku s Reiterem hlavou mířil vedle tyče. Baník si i tak připsal druhou domácí výhru za sebou.

SESTŘIH: Baník - Slovácko 3:0. Jednoznačný triumf Ostravy řídil De Azevedo

Baník - Slovácko: Navrátil padá v pokutovém území, o penaltu ale nešlo

Baník - Slovácko: Navrátil musel reagovat rychle, ale pálil z výborné pozice daleko mimo

Baník - Slovácko: Daníček jde surově podrážkou napřed proti Barošově kolenu - jen žlutá

Baník - Slovácko: Rychlý brejk domácích, De Azevedova hlavička končí vedle tyče

Baník - Slovácko: Tyč! Smolovu hlavičku po rohovém kopu zastavila branková konstrukce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slovácko: Petržela v tutovce netrefil bránu!

Baník - Slovácko: Trmal se nedomluvil s Hofmannem a byl z toho vlastní gól - 3:0!

Baník - Slovácko: Jiráskův povedený halfvolej skončil na tyči!

Baník - Slovácko: Kuzmanovičův centr pořádně vylekal Trmala

Baník - Slovácko: Chachaři vyvěsili protestní transparent a po hymně utichli

Baník - Slovácko: Petržela neuhlídal Fleišmana a ten zvyšuje hlavou na 2:0!

Baník - Slovácko: De Azevedo se dostal před Reinberka a posílá Ostravu do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905