SESTŘIH: Teplice - Sparta 1:1. Emoce až do konce, hosty obral Řezníček

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty ve 13. kole FORTUNA:LIGY směřovali poprvé v sezoně k druhému vítězství za sebou, v Teplicích jim ale v 90. minutě pokazil radost Jakub Řezníček, který srovnal na 1:1. Hosté vedli od 68. minuty, kdy se trefil navrátilec Semih Kaya, před jehož gólem ale Tepličtí reklamovali faul Frýdka na brankáře Grigara. Domácí se také dožadovali penalty po ruce Hložka. Podívejte se na všechny důležité momenty zápasu.

Domácí: 90. Jakub Řezníček

Hosté: 68. Semih Kaya

Domácí: Grigar – Paradin (74. Žitný), Čmovš, Shejbal, Vondrášek, Hyčka – Kodeš (80. Vyhnal), Kučera, Moulis (90+3. Royo) – Jakub Řezníček, J. Mareš (C).

Hosté: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek (C) – Hložek, M. Hašek, Kanga, Trávník, Plavšić (78. Matěj Hanousek) – Kozák (62. Tetteh).

12362 diváků

Teplice se podle očekávaní soustředily na defenzivu a rychlé výpady a v první půli více hrála Sparta. Úvodní šanci měl v osmé minutě Kozák, který pálil ve skrumáži mezi domácími stopery, ale brankář Grigar byl na místě.

Další možnosti měli hosté poté, co hlavičkovali Kaya a Lischka. Na druhé straně ve 22. minutě po centru zakončil Jakub Mareš, ale gólman Heča zasáhl. Do největší šance první půle se těsně před pauzou dostal po přiklepnutí od Kozáka osamocený Kanga, ale nejlepší střelec Sparty v sezoně selhal.

SESTŘIH: Teplice - Sparta 1:1. Divoký zápas plný kontroverzí, v závěru srovnal Řezníček

I druhý poločas začali lépe hosté. Hned po změně stran se po zaváhání domácí obrany dostal míč nečekaně ke Kozákovi, který jej už ale nedokázal dostat mezi tyče. Vzápětí se domácí dožadovali penalty za ruku Hložka, ale sudí Machálek po poradě s videorozhodčím pokutový kop nenařídil.

V 59. minutě mohly jít Teplice do vedení. Kodeš vyslal tvrdou ránu z 20 metrů, ale brankář Heča vytáhl skvělý zákrok a vytlačil míč na tyč. Dvě slibné pozice nastartovaly větší aktivitu severočeského celku, ale v té chvíli paradoxně dala vedoucí gól Sparta.

Martin Frýdek se důrazně opřel do brankáře Teplic Grigara, sudí ale góly Kayi uznal

V 68. minutě se po centru Hložka dostal k dorážce turecký stoper Kaya a Shejbalovi se již nepodařilo z brankové čáry míč odvrátit. Domácí marně reklamovali, že si Frýdek v souboji s Grigarem pomohl faulem.

Teplice reagovaly střídáním a hrou na větší riziko, což hosté málem využili osm minut před koncem po Frýdkově ráně, kterou ale domácí srazili na roh.

Severočeši byli blízko k vyrovnání tři minuty před koncem, ale Řezníček hlavou poslal míč ve slibné pozici mimo tyče. V 89. minutě se už domácí útočník dočkal.

Po rohu nůžkami poslal balon směrem na bránu Vondrášek a Řezníček přetlačil nedůrazného Frýdka. Sparťané si ještě mohli vzít vedení zpět, ale střídající Tetteh už v nastavení sám před Grigarem selhal.

Klíčové momenty zápasu

Teplice - Sparta: Tettehova hlavička končí vedle brány

Teplice - Sparta: Frýdek vyslal Tetteha do obří příležitosti, Grigar zase čaroval

Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1

Teplice - Sparta: Frýdek tahal Řezníčka za dres ve velké šanci, ani tady se nepíská penalta

Teplice - Sparta: Hložek si udělal ze soupeřů kuželky, Frýdkova rána byla sražena nad bránu

Teplice - Sparta: Kaya dostal míč do sítě, 0:1! Domácí se rozčilují, Frýdek podle nich fauloval

Teplice - Sparta: Kozák si výstavně zpracoval míč, ale Grigar vyběhl včas

Teplice - Sparta: Neskutečnou Kodešovu pumelici Heča skvěle vyrazil do tyče
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Sparta: Hložek si zpracovával míč, trefil si přitom ruku! Penaltu ale sudí nepískl

Teplice - Sparta: Shejbal podcenil Kangův centr, Kozák nabídnutou tutovku nečekal

Teplice - Sparta: Kanga spálil stoprocentní šanci! Šajtlí pálil těsně vedle

Teplice - Sparta: Plavšič v tutovce! Přeloboval gólmana, do brány míč nedostal

Teplice - Sparta: Kozák těsně nedosáhl na Lischkovu nebezpečnou hlavičku!

Teplice - Sparta: Kaya vyběhl do prázdna, ale Moulis netrefil bránu

Teplice - Sparta: Kaya ve výborné pozici po Kangově rohu hlavičkoval vedle

Teplice - Sparta: Asistent zastavil Kozákovo sólo na Grigara kvůli ofsajdu. Správně?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905