SESTŘIH: Bohemians - Opava 1:0. Vodháněl vystřelil výhru i pro Klusáčka

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bohemians 1905 zdolali ve 13. kole první ligy poslední Opavu 1:0 a v nejvyšší soutěži po čtyřech utkáních zvítězili. O triumfu "Klokanů" při obnovené premiéře trenéra Luďka Klusáčka rozhodl v 63. minutě Jan Vodháněl. Pražané v Ďolíčku neprohráli ani šesté ligové utkání v sezoně, naopak hosté už 11 kol po sobě nezvítězili.

Domácí: 63. Vodháněl

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný – M. Havel (87. Záviška), Jindřišek (C), J. Rada, Vodháněl (81. Schumacher) – Vaníček (89. Köstl) – Keita.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil (84. Stáňa), Žídek (C) – Schaffartzik – Jursa (79. Souček), Zavadil, Zapalač (71. Juřena) – Šulc, Dedič.

5 081 diváků

Dvaapadesátiletý Klusáček, jenž kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil odvoleného Martina Haška, vedl Bohemians už na jaře 2014, kdy s týmem vybojoval záchranu v nejvyšší soutěži.

Jako první zahrozili v 11. minutě hosté. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Schaffartzik, ale slabou střelou brankáře Le Gianga, který si za Bohemians odbyl ligový debut, nepřekonal.

SESTŘIH: Bohemians - Opava 1:0. Klusáček začal vítězně, rozhodl Vodháněl

Za sedm minut zaútočili i domácí. Vodháněl vypálil z hranice vápna a gólman Fendrich vyrazil jeho střelu před Keitu, který ale mezi tři tyče nezamířil.

V 26. minutě dal o sobě vědět znovu Schaffartzik, jenž po přiťuknutí od Šulce zakončil vedle. Ve 33. minutě si na druhé straně na Jindřiškův centr naskočil Pokorný, jenže Fendrich jeho hlavičku vytáhl na roh.

Po přestávce Slezané po standardní situaci přenesli hru na druhou stranu a Šulc střelou z hranice šestnáctky těsně minul.

V 63. minutě otevřeli Bohemians skóre. Havlovu střelu srazil Fendrich na břevno a Vodháněl hlavičkou doklepl míč do sítě. Náskok domácích se poté nepovedlo zvýšit Bartkovi, který si připsal 250. ligový start.

Pražané už ale tři body udrželi a neprohráli s Opavou v lize poosmé za sebou. Slezané na hřišti Bohemians nezvítězili v nejvyšší soutěži v pátém utkání po sobě.

Klíčové momenty zápasu

Bohemians - Opava: V nastavení z výborné pozice pálil nad bránu Dedič

Bohemians - Opava: Havel prošel přes Schaffartzika, před bránou chyběl krok Keitovi i Vaníčkovi

Bohemians - Opava: Havlova střela skončila na břevně, z dorážky se nemýlil Vodháněl, 1:0

Bohemians - Opava: Šulc unikal do brejku, bránu těsně minul!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Opava: Žídkův centr skončil u Hrabiny, ten pálil mimo

Bohemians - Opava: Po Jindřiškově standardce hlavičkoval Pokorný, hosty zachránil Fendrich

Bohemians - Opava: Šulc vybídl ke střele Schaffartzika, ten minul bránu jen těsně

Bohemians - Opava: Šulc na přední tyči Le Gianga nenachytal

Bohemians - Opava: Vaníčkovu skvělou střelu mohl dorazit Keita. Jenže selhal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905