SESTŘIH: Baník - Olomouc 2:2. Jemelka vystřelil v závěru Sigmě bod | iSport.cz
26. října 2019 • 16:23

SESTŘIH: Baník - Olomouc 2:2. Jemelka vystřelil v závěru Sigmě bod

Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz

Zápas fotbalistů Ostravy a Olomouce ve 14. kole první ligy skončil remízou 2:2. Domácí po gólech Dame Diopa dvakrát vedl, Sigma však zásluhou Václava Jemelky pokaždé dokázala srovnat. Baník tak po pěti domácích výhrách v řadě ztratil, Olomouc na vítězství naopak od 13. října už pět utkání čeká.

Domácí: 10. Diop, 35. Diop

Hosté: 33. Jemelka, 87. Jemelka

Domácí: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (88. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović – Diop (76. Granečný), Smola (84. Šindelář).

Hosté: M. Buchta – Hála, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Zahradníček (61. Texl), Houska, Greššák (74. Chytil), Zmrzlý (84. Yunis), P. González – Plšek.

9780 diváků

Olomouc do zápasu vstoupila s pěti změnami v základní sestavě, přesto musela od začátku čelit převaze Baníku. Domácí rozehráli utkání s velkou chutí: v osmé minutě vyslal prudký volej na olomouckou bránu Reiter a Buchta ještě reflexivně balon vyboxoval. V 10. minutě se avšak Diop na malém vápně úkrokem vzad zbavil olomoucké obrany a přihrávku Hrubého z první levačkou poslal do sítě.

Baník měl první dvacetiminutovku zcela ve své moci a z kombinační převahy mohl profitovat i více. Kuriózní zápletku přinesla 13. minuta: po standardní situaci nejprve z výborné pozice promáchl Kuzmanovič, Fillo následně z otočky trefil tyčku a odražený balon napálil do protější tyče ještě Stronati. Těsně vedle v 21. minutě hlavičkoval i Smola.

Sigma se pak z tlaku vymanila a po krátkém náporu dokázala i srovnat zásluhou Jemelky, který ve skluzu z úhlu dopravil míč do sítě.

Baník ale zareagoval promptně: k nevídanému sólu přes celé hřiště se nadechl Reiter, ustál i skluz olomouckého beka, balon patičkou posunul do běhu Diopovi, který překonal Buchtu podruhé.

Domácí po vydařeném prvním poločase po obrátce přece jen ustoupili od své aktivity. I zásluhou zvýšeného úsilí Hanáků. Sigma si vypracovala územní převahu, ale šance měli spíše domácí. Stronatiho hlavičku vytáhl Buchta, Jiráskovu pokusu z velkého vápna scházely decimetry.

Až v 66. minutě platonický tlak vynesl příležitost i Olomouci, ale Plškovo zakončení vykopl Laštůvka. Zdálo se, že Ostrava si šestou výhru v řadě pohlídá, jenže tři minuty před koncem Olomouc překvapivě udeřila. Po rohu prodloužil Beneš balon na zadní tyč pro Jemelku, který hlavou vyrovnal.

Baník - Olomouc: Reiter patičkou oslovil Diopa, ten obstřelil Buchtu, 2:1

Baník - Olomouc: Houskův pas prošel k Jemelkovi na zadní tyč, ten se nemýlil, 1:1

Baník - Olomouc: Centr Kuzmanoviče prodloužil těsně mimo bránu Smola

Baník - Olomouc: Fillo trefil tyč, Stronati před prázdnou bránou jí z dorážky trefil taky!

Baník - Olomouc: Přihrávku Fleišmana zužitkoval Diop, 1:0

Baník - Olomouc: Po centru Kuzmanoviče pálil z první Reiter, Buchta zachránil Sigmu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz