SESTŘIH: Liberec - Opava 4:0. Kanonáda Slovanu, dvakrát pálil Kuchta

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Liberce ve 24. kole první ligy doma deklasovali předposlední Opavu 4:0. Slovan v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a poskočil na šesté místo, navíc má k dobru odložený zápas v Teplicích. Dva góly vstřelil Jan Kuchta, jednou se trefili Tomáš Malinský a Kamso Mara z penalty. Slezané v tabulce udrželi tříbodový náskok na poslední Příbram.

Domácí: 27. Kuchta, 30. Mara, 47. Kuchta, 87. Malinský

Hosté:

Domácí: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Hromada (71. Kačaraba), Mara – Malinský, A. Baluta, Pešek (61. Ma. Zeman) – Kuchta (52. Rondić).

Hosté: Fendrich – Hrabina (80. Sus), Rychlý, Hošek, Žídek (C) – Zavadil, Jursa – Dordić (46. Zapalač), Texl (62. Schaffartzik), Mondek – Juřena.

3891 diváků

Po opatrnějším úvodu domácí ve 27. minutě hned z první větší šance otevřeli skóre. Mara obloučkem za obranu vyslal Kuchtu, který na hranici ofsajdu převzal míč a zblízka překonal brankáře Fendricha.

Liberecká dvojice se už za tři minuty podepsala pod další gól. Kuchta v pokutovém území spadl po kontaktu s Rychlým a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Guinejec Mara. Opavští u sudího Zelinky marně reklamovali, že Kuchta pád nasimuloval, na utkání videorozhodčí nebyl.

V závěru úvodního poločasu ještě Fendrich zneškodnil Kuchtovu hlavičku a z brankové čáry míč odvrátil Hrabina. Malinského střelu z dobré pozice pak opavská obrana odvrátila na roh.

SESTŘIH: Liberec - Opava 4:0. Hosty srazily individuální chyby, dvakrát pálil Kuchta

Severočechům ve 47. minutě daroval třetí gól velkou chybou Fendrich. Ten při odkopu špatně trefil míč přímo ke Kuchtovi, který ho snadno dostal do odkryté branky. Liberecký útočník podruhé za sebou vstřelil v lize dva góly.

Kuchta o chvíli později připravil dobrou pozici pro Balutu. Rumunský záložník ale přestřelil a pak zahodil ještě několik dalších šancí, když trefil tyčku, Fendricha a pak mířil dvakrát mimo. Předtím z ojedinělé opavské možnosti Rychlý trefil břevno.

V 87. minutě uzavřel skóre Malinský, jenž obral o míč Rychlého a Fendricha překonal ranou pod břevno. Liberec v nejvyšší soutěži porazil Opavu poprvé po třech zápasech. Slezský tým venku v nejvyšší soutěži podvanácté za sebou nevyhrál a posedmé v řadě na hřištích soupeřů ani nedal branku.

Liberec - Opava: Po rohovém kopu nebezpečně střílel Jursa

Liberec - Opava: Hostující Rychlý trefil břevno!

Liberec - Opava: Baluta z dobré pozice bránu přestřelil

Liberec - Opava: Šílená minela Fendricha! Kuchta přišel ke gólu zadarmo, 3:0

Liberec - Opava: Po přihrávce Peška střílel Malinský nad bránu

Liberec - Opava: Kuchta znovu v akci, po jeho hlavičce zachránil hosty Hrabina

Liberec - Opava: Mara naložil s penaltou ukázkově, 2:0

Liberec - Opava: Kuchta byl faulován ve vápně, penalta pro Liberec

Liberec - Opava: Mara obloučkem oslovil Kuchtu, který zkušeně překonal Fendricha, 1:0

Liberec - Opava: Opava rozehrála standardku signálem, s následnou střelou Jursy Nguyen problém neměl

Liberec - Opava: Malinský to zkoušel z úhlu, na Fendricha nevyzrál

Liberec - Opava: Na přihrávku Juřeny číhal Dordič, balon ale netrefil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905