Jak měl na Váchu políčeno AC Milán. Velký příběh o přestupu, který padl | iSport.cz
Štěpán Filípek
9. května 2020 • 12:45

Jak měl na Váchu políčeno AC Milán. Velký příběh o přestupu, který padl

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to evergreen znějící z někdy dost rozhrkaného jukeboxu českého fotbalu. Kde jsou ty časy, kdy čeští hráči nastupovali v nejzvučnějších evropských velkoklubech... Před pěti lety se však ve stopách Pavla Nedvěda a spol. mohl vydat muž, od něhož by to možná málokdo čekal. Dosud o tom věděli jen zasvěcení, ale o sparťana Lukáše Váchu měl zájem samotný AC Milán! „Kdyby to vyšlo, byla by to rána,“ říká nynější kapitán třetiligového béčka Letenských.Mohl vás provokovat vizáží, střídáním účesů a zálibou v módních kreacích. Nebo vás zlobil sebevědomým vystupováním či příspěvky na sociálních sítích, kde jednou poslal ženskou rozhodčí ke sporáku. Popřípadě se, ať se konečně dostaneme k fotbalu, znelíbil herním stylem, který se postupem času rozředil tak, že pro největší kritiky začal být brzdou.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize>>>

Prosím, jak je libo. A můžete mít v mnoha ohledech pravdu. Jenže právě on nebyl v době své vrcholné formy daleko od exkluzivního angažmá. O Lukáše Váchu, jednoho z nejkontroverznějších tuzemských fotbalistů, měl zájem samotný AC Milán. Ano, AC Milán! „Jeho jméno v souvislosti s přestupem padlo, zajímali se o něj,“ dosvědčuje Marek Jankulovski, bývalý výtečný bek AC – a taky důležitá postava téhle story.

„Takovou informaci jsme dostali, bavili jsme se o tom. Na základě mých kontaktů jsem si vše ověřoval. Nebyl to výmysl, na nějakém seznamu vyhlédnutých hráčů pro Milán byl,“ dokládá bývalý personální ředitel Sparty Jakub Otava. A netají, že to byla podivuhodná situace. „V té době byl Lukáš naším klíčovým hráčem. Na druhou stranu zájem 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud