SESTŘIH: Jablonec – Liberec 1:1. Čtvrté místo udržel hlavou Hübschman | iSport.cz
24. června 2020 • 19:48

SESTŘIH: Jablonec – Liberec 1:1. Čtvrté místo udržel hlavou Hübschman

1
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku

Severočeské derby v rámci skupiny o titul mezi Jabloncem a Libercem skončilo 1:1 a rozdíl mezi oběma týmy zůstává dvoubodový ve prospěch družiny Petra Rady. Slovan poslal do vedení v prvním poločase Jan Kuchta, ale zelení se v závěru dostali do tlaku, který v 85. minutě využil veterán Tomáš Hübschman.

Liberečtí na začátku června v Jablonci zvítězili 1:0 gólem Malinského, který byl i dnes od začátku vidět. Nejlepší týmový střelec ve 24. minutě centrem za obranu našel Kuchtu, ten si pokryl míč před obráncem Plechatým a zblízka překonal gólmana Hrubého. Pro třiadvacetiletého útočníka to byl šestý ligový zásah v sezoně.

Hosté měli i ve zbytku úvodní půle víc ze hry. Hrubý odvrátil Kuchtův centr jenom ke Koscelníkovi, jehož oblouček přes hlavu skončil na horní síti. Jablonečtí soupeřova brankáře Nguyena téměř neohrozili, jen těsně před pauzou Kratochvíl z dálky vypálil nepřesně.

Do druhého dějství však domácí vstoupili mnohem lépe a dvě velké šance neproměnil Doležal. Nejlepší jablonecký střelec nejprve ve skluzu přestřelil a čekání na první jarní branku neukončil ani v 59. minutě, kdy po Holíkově přihrávce zamířil do tyče. Smolař zápasu Doležal pak v 77. minutě napálil břevno.

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:1. Vypjaté derby bez vítěze, v závěru srovnal Hübschman

Krátce poté sudí Pechanec nařídil pro Jablonec penaltu po sporném souboji Hromady se střídajícím Pilíkem, ale po zásahu videorozhodčího hlavní arbitr původní verdikt změnil na přímý kop. Z něj Pilík těsně minul libereckou branku.

Aktivnější domácí se v 85. minutě už dočkali gólu. Pilík z další standardní situace nacentroval do pokutového území a kapitán Hübschman hlavou rozhodl o dělbě bodů v 54. podještědském derby. V osmiminutovém nastavení už se skóre nezměnilo, rozhodčí Pechanec v zápase udělil žlutou kartu dvanácti hráčům.

Slovan sérii bez ligového vítězství protáhl na pět duelů a dál ztrácí dva body na Jablonec. Ten bodoval po dvou porážkách za sebou, při kterých neskóroval.

Domácí: 85. Hübschman

Hosté: 24. Kuchta

Domácí: V. Hrubý – Libor Holík (61. Štěpánek), Jeřábek, Plechatý, Krob (75. Velich) – Hübschman (C), Považanec (46. Černák) – Matoušek (75. T. Pilík), Kratochvíl, Sýkora – Doležal (90+7. Hämäläinen).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Hromada (87. Michal) – Malinský (87. Rondić), A. Baluta (90+3. Beran), Pešek – Kuchta (65. Fukala).

Vybrat předplatné

Jablonec - Liberec: Penalta pro domácí… se nekoná! Zákrok na Kroba přehodnotil VAR

Jablonec - Liberec: Sýkorovo zakončení zpoza vápna bylo nepřesné

Jablonec - Liberec: Doležal měl zase smůlu, trefil tyč!

Jablonec - Liberec: Naprostá Doležalova tutovka! Útočník domácích ji ale ve skluzu spálil

Jablonec - Liberec: Kratochvílova šajtle skončila vedle levé tyče

Jablonec - Liberec: Sýkora práskl do odraženého míče, ale netrefil bránu

Jablonec - Liberec: Efektní Koscelníkův pokus málem skončil v bráně!

Jablonec - Liberec: Rada nevěří svým očím po inkasovaném gólu, skrývá si hlavu do dlaně

Jablonec - Liberec: Plechatý neuhlídal Kuchtu, ten posílá hosty do vedení! 1:0 pro Slovan

Jablonec - Liberec: Jeřábek vybojoval míč pro skórujícího Kratochvíla! Ale pískal se faul

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava