SESTŘIH: Baník - Pardubice 3:0. Jasný triumf Slezanů, zářil De Azevedo

3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Ostravy ukončili dlouhé čekání na ligové vítězství. Baník ve 4. kole porazil nováčka z Pardubic hladce 3:0 a v nejvyšší soutěži vyhrál po 10 zápasech. V závěru první půle otevřel skóre Tomáš Zajíc a po pauze se trefili Dyjan Carlos de Azevedo a střídající Muhamed Tijani. Hosté dohrávali v oslabení od 81. minuty, kdy byl vyloučen Jan Prosek.

První výhry na domácí půdě se při ostravském angažmá dočkal trenér Luboš Kozel, Baník ve Vítkovicích zvítězil poprvé od loňského listopadu. Pardubice po postupu mezi elitu podruhé ze čtyř kol prohrály a nenavázaly na minulou senzační remízu 1:1 se Slavií.

Ostrava začala odhodlaně a bylo vidět, že je rozhodnuta ukončit dlouhé čekání na výhru. Na trávníku jako by v první půli bylo jen jedno mužstvo. Baník si rychle vynutil územní převahu a do vedení mohl jít ve 22. minutě. Jenže po Kuzmanovičově úspěšném napadání, vybojovaném míči a přihrávce pod sebe Holzer z voleje po zemi nechal vyniknout gólmana Boháče.

Z příležitosti rezultoval jen roh, ale i další velká šance. Jánošův centr hlavičkou poslal Pokorný do břevna a odražený míč Tetour napálil nad bránu.

SESTŘIH: Baník - Pardubice 3:0. První výhra Ostravy v sezoně, zářil De Azevedo

Ostrava vytrvalou převahu zúročila až po 39 minutách. Fleišmanovo přenesení hry vzorově na prsou zpracoval De Azevedo, vřítil se do pardubického vápna a jeho příhru vzduchem Zajíc trknul hlavou do sítě. Bývalý kanonýr Slovácka si připsal první ligovou trefu za Baník. Za chvíli mohl přidat i druhou, ale po rychlém brejku do otevřené obrany se mu na hranici šestnáctky zamotal míč mezi nohami.

Hosté mezi 32. a 46. minutou sáhli ke třem změnám v sestavě, ale převahu Baníku nepřerušili. Centr aktivního De Azeveda zblízka nekrytý Kuzmanovič špatně trefil hlavou, ale vzápětí Jánošův roh prolétl vápnem až k Brazilci, který v 61. minutě z voleje uklidil balon k tyči.

Až pak se Východočeši více osmělili a vymanili se z velkého tlaku, ale na vývoj utkání už to žádný vliv nemělo. Když byl v 81. minutě navíc vyloučen hostující Prosek po druhé žluté kartě, bylo rozhodnuto.

Skóre mohl navýšit Šašinka, ale přečíslení vyřešil ve vápně špatnou přihrávkou. Už v nastavení ovšem dokázal skórovat z dorážky Tijani a zaznamenal svůj první ligový gól.

Domácí: 39. Zajíc, 61. de Azevedo, 90+1. Mu. Tijani

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Svozil, Fleišman – Daniel Tetour, Jánoš (78. Kaloč) – de Azevedo (85. Mu. Tijani), Kuzmanović (78. Potočný), Holzer – Zajíc (65. O. Šašinka).

Hosté: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (46. Sláma), Solil (73. Petráň), Tischler, Surzyn (31. Hlavatý) – P. Černý (46. Ewerton).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Baník - Pardubice: Tyč a gól! Tijani pojišťuje výhru Ostravy na 3:0!

Baník - Pardubice: Tijani po stříleném centru neusměrnil míč do sítě

Baník - Pardubice: Petráň mohl choulostivými partiemi snížit na 1:2! V tutovce těsně minul

Baník - Pardubice: Prosek dostává od Proskeho druhou žlutou a jde do sprch!

Baník - Pardubice: Šašinka ve stoprocentní šanci! Jenže Boháč ho výborně vychytal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Pardubice: Kuzmanovič si zaběhl za obranu, ale dobrou šanci neproměnil

Baník - Pardubice: Azevedo posílá odražený míč z rohu do sítě, 2:0!

Baník - Pardubice: Zajíc doklepl Azevedův bochánek do sítě, 1:0!

Baník - Pardubice: Zase obří smůla! Pokorný trefil břevno, Tetour nedorazil do sítě

Baník - Pardubice: Holzer úplně sám před Boháčem! Ale tutovku neproměnil

Baník - Pardubice: Fleišmanova přízemní střela Boháče nezaskočila

Baník - Pardubice: Fillova rána levačkou prosvištěla vedle pravé tyče

Baník - Pardubice: Nádherná dalekonosná Fleišmanova rána byla zblokována na roh

3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905