30. ledna 2021 • 16:36

SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:2. Kiks Grigara pomohl hostům k bodu

3
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Teplic remizovali v 17. kole první ligy s Karvinou 2:2. Severočeši v poločase vedli 2:0 po brankách Martina Maceje a Jakuba Mareše, po přestávce ale hosté srovnali zásluhou střídajících hráčů Christiána Herce a Rafaela Tavarese, který se trefil devět minut před koncem. Oba týmy po úvodních dvou porážkách v jarní části sezony poprvé bodovaly.

Nepříznivé počasí se velmi podepsalo na stavu teplického trávníku, který vybízel ke zjednodušené hře. Lépe se toho v úvodu na těžkém terénu zhostili domácí, kterým patřila většina prvního poločasu. Teplická aktivita vyústila ve velkou šanci Moulise, který v 11. minutě zblízka v těžkém úhlu dorážel do tyče.

O devět minut později už Severočeši vedli. Míč putoval po třech krátkých přízemních přihrávkách až do šestnáctky, kde se v hlubokém terénu nejlépe orientoval Macej a ve čtvrtém utkání vstřelil první ligový gól kariéry, který byl také první teplickou brankou v jarní části soutěže.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:2. Severočeši trestuhodně přišli o dvoubrankové vedení

Domácí v úvodním dějství dominovali a v 35. minutě zvýšili. Mareš napřáhl z více než 20 metrů a gólman Ciupa, který si odbyl ligovou premiéru, neměl proti jeho střele do horního rohu šanci. Karvinští, jimž chyběly potrestané opory Papadopulos a brankář Bolek, se do nadějné pozice dostali až před přestávkou, kdy míč málem doputoval k nabíhajícímu Smržovi.

Hostům chyběl hlavní trenér Jarábek, který musel kvůli koronaviru do izolace. Zastoupil ho asistent Mašlej, jenž už v poločase třikrát střídal. Teplice po změně straně už nebyly tak aktivní a opatrná hra se jim nevyplatila.

Teplice - Karviná: Ronaldo by záviděl! Mareš napřáhl k úžasnému dělu a zavěsil, 2:0

Slezané snížili v 67. minutě. Ostrý Čmelíkův centr z pravé strany ještě Grigar vytlačil, ale odražený míč vrátil do branky neobsazený Herc, pro kterého to byla rovněž premiérová trefa v české lize.

Snížení hosty ještě více povzbudilo, zcela ovládli střed hřiště a brzy za svoji převahu byli odměněni. Devět minut před koncem znovu z pravé strany poslal míč směrem k brance Čmelík, přízemní pokus nedokázal zkrotit brankář Grigar a po jeho hrubé chybě střídající Tavares snadno dotlačil míč za čáru. I brazilský ofenzivní hráč skóroval v české lize poprvé.

Domácí: 20. Macej, 35. J. Mareš

Hosté: 67. Herc, 81. Tavares

Domácí: Grigar – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Hyčka – Macej (46. Černý), Moulis, Kučera (79. Mareček), Trubač (73. Žitný), Jukl – J. Mareš (C) (79. Jakub Řezníček).

Hosté: Ciupa – Jursa, Santos, Dramé, Kokovas (46. Bartošák) – Mangabeira (46. Herc) – Čmelík, Qose, Smrž (C) (73. Tavares), Mikuš (46. Haša) – Ostrák (90+2. Šindelář).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905