SESTŘIH: Boleslav - Olomouc 1:1. Sigma vyrovnala z druhé penalty

Autor: iSport.cz
2
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Mladá Boleslav remizovala v 17. kole FORTUNA:LIGY s Olomoucí 1:1. Středočeši vedli díky rychlé trefě Tomáše Ladry, Sigma ale v závěru vyrovnala z penalty, kterou proměnil Pablo González. Už v první půli stejnou příležitost nevyužil David Houska.

Hosté začali aktivně a v šesté minutě Hála vyslal přízemní střelu na Diviše. Vzápětí domácí kapitán Matějovský fauloval Housku a dostal žlutou kartu. Hrozilo mu i vyloučení, jelikož sudí Denev si šel situaci prohlédnout na videu, zůstal ale u původního verdiktu.

Hanáci pokračovali v neproměňování šancí. Gonzáleze nejprve vychytal Diviš a Nešpor z dorážky zamířil vedle. Poté Nešpor před brankou nedosáhl na Gonzálezovu přihrávku.

Do vedení tak šli paradoxně domácí v 16. minutě. Škoda se zbavil Poulola a přihrál Ladrovi, který překonal vyběhnutého Mandouse.

Domácí: 16. Ladra

Hosté: 82. P. González

Domácí: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka, Mazáň (46. Zmrhal) – Matějovský (C) (71. Janošek), Dancák – Malínský (83. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jakub Klíma) – Michal Škoda (71. Drchal).

Hosté: Mandous – Sladký (74. Chytil), R. Hubník (C), Poulolo, Vepřek – P. González (90+1. Štěrba), Greššák, Houska (46. Zahradníček), Daněk (90+2. Zmrzlý) – Hála (74. Yunis) – Nešpor.

Domácí: Šeda, Budínský, Drchal, Janošek, Klíma, Takács, Zmrhal

Hosté: Macík, Štěrba, Zmrzlý, Zahradníček, Zifčák, Chytil, Yunis

Domácí: Matějovský, D. Šimek, Křapka, Dancák, Janošek

Hosté: Hála, Poulolo

Alex Denev – Kamil Hájek, Jan Dohnálek

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

O necelé dvě minuty později domácí stoper Šimek strčil ve vápně do Gonzáleze a Hanáci dostali možnost vyrovnat z pokutového kopu. Jenže Houskovu střelu Diviš vyrazil. Ve zbytku úvodního dějství příležitostí ubylo.

Do druhého poločasu naskočil do hry poprvé za Středočechy záložník Zmrhal, který v pondělí přišel na hostování z druholigové italské Brescie. Jeho spoluhráč Malinský napálil z úhlu tyč. Na druhé straně Křapka hlavou „namazal“ míč Hálovi, který ale z šestnáctky přestřelil.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 1:1. Hosté berou bod z penalty, Jarolím dál čeká na výhru

V 72. minutě střídající Drchal nahrál před branku a olomoucký kapitán Hubník si dal málem vlastní gól. Mandous ale balon vykopl.

O devět minut později Janošek stáhl za dres Chytila a rozhodčí Denev odpískal druhou penaltu pro Olomouc. Tentokrát se jí ujal González, který poslal Diviše na druhou stranu a vyrovnal.

Mladá Boleslav doma v lize nezvítězila popáté za sebou. Trenér Karel Jarolím po návratu na střídačku Středočechů nevyhrál ani v sedmém ligovém duelu. Sigma venku v soutěži naplno nebodovala pošesté v řadě a s osmi nerozhodnými výsledky je „remízovým králem“ ligy.

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Olomouc: Janošek stáhl Chytila, druhá penalta pro Sigmu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Olomouc: González po zemi jen těsně nenašel prostor brány

Mladá Boleslav - Olomouc: Duchapřítomný Mandous zachránil Hubníka od vlastního gólu

Mladá Boleslav - Olomouc: Malínského střílený centr překvapivě skončil na tyči

Mladá Boleslav - Olomouc: Škodu zablokoval Hubník, Malínský pak pálil nepřesně

Mladá Boleslav - Olomouc: Sladkého ruku v obličeji Malínského VAR jako penaltovou nevyhodnotil

Mladá Boleslav - Olomouc: Houska hanebně kopl penaltu, do ideálního prostoru pro Diviše

Mladá Boleslav - Olomouc: Šimek ve vápně přistrčil Gonzáleze, penalta!

Mladá Boleslav - Olomouc: Ladra propálil Mandouse, 1:0

Mladá Boleslav - Olomouc: Diviš skvěle vychytal Gonzáleze, Nešpor dorážel vedle

Mladá Boleslav - Olomouc: Matějovský dojel Housku, a jen těsně unikl vyloučení

Mladá Boleslav - Olomouc: Hála pohotově mířil do Diviše

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905