SESTŘIH: Sparta - Teplice 7:2. Letenská demolice, Krejčí dal tři góly

Autor: ČTK, apr
21
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sparty rozstříleli v 25. kole první ligy Teplice 7:2. Úvodní gól dal ve třetí minutě Adam Hložek a poté v rozmezí 13. až 29. minuty zaznamenal premiérový hattrick v nejvyšší soutěži Ladislav Krejčí mladší. Za hosty se v úvodním dějství prosadil Robert Jukl. Po změně stran přidali Pražané během 53. až 61. minuty další tři branky. Vlastní gól si vstřelil Jan Knapík a poté skórovali Matěj Polidar a Tomáš Wiesner. V 81. minutě snížil střídající Patrik Žitný.

Domácí: 3. Hložek, 13. Ladislav Krejčí ml., 24. Ladislav Krejčí ml., 29. Ladislav Krejčí ml., 53. Knapík (vl.), 60. Polidar, 61. Wiesner

Hosté: 21. Jukl, 81. Žitný

Domácí: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka (75. Vindheim), Polidar – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. (66. Trávník) – Wiesner, Dočkal (C) (61. Karabec), Plavšić (61. Moberg Karlsson) – Hložek (66. Novotný).

Hosté: Němeček (46. Grigar) – Hyčka (38. Černý), Mazuch (38. Gabriel), Knapík, Droehnle – Mareček (85. Ljevaković), Kučera (C) (71. Žitný) – Kodad, Jukl, Moulis – V. Vukadinović.

Domácí: Heča, Souček, Vindheim, Trávník, Novotný, Karabec, Moberg Karlsson

Hosté: Ljevaković, Černý, Trubač, Žitný, Gabriel, Vachoušek, Grigar

Hosté: Jukl

Machálek – Horák, Kubr

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

Sedm branek v jednom utkání vstřelila Sparta v samostatné lize počtvrté a poprvé od září 1999 a výhry 7:0 nad Českými Budějovicemi. O pět branek zvítězila v nejvyšší soutěži naposledy v květnu 2016 s Jihlavou. Pražané neprohráli v lize pod trenérem Pavlem Vrbem ani šesté utkání a ztrácí 13 bodů na vedoucí Slavii, navíc mají o zápas méně. Teplice nevyhrály tři kola po sobě a zůstaly čtrnácté.

Sparta se ujala vedení už po necelých třech minutách. Hložek vystihl před vápnem přízemní rozehrávku gólmana Němečka a pohotově zamířil do poloodkryté branky.

O 10 minut později kapitán Dočkal nacentroval do vápna a Krejčí mladší hlavičkou k tyči nedal teplickému brankáři šanci. Poté Pavelka předložil Hložkovi míč za hostující obranu, sparťanský útočník však únik zakončil střelou vedle.

Ve 21. minutě Teplice snížily. Kučera našel před brankou volného Jukla, který překonal Nitu. Dvaadvacetiletý záložník se při 18. ligovém startu dočkal premiérové trefy.

Letenští si za tři minuty vzali dvoubrankový náskok zpět, když si na Plavšičův centr před branku naskočil Krejčí mladší. V 29. minutě dovršil účastník březnového Eura jednadvacítek hattrick. Jukl srazil ve vápně Wiesnera a rozhodčí Machálek odpískal pokutový kop, který Krejčí bez problémů proměnil.

SESTŘIH: Sparta - Teplice 7:2. Totální demolice, Krejčí slavil hattrick!

Sparta i ve třetím domácím ligovém utkání pod Vrbou dala minimálně čtyři góly. V 39. minutě trefil Pavelka zpoza vápna břevno a v nastavení Krejčí mladší ve výhodné pozici v šestnáctce nevyužil příležitost vsítit čtvrtou branku.

Do druhého poločasu nahradil teplického Němečka mezi tyčemi Grigar, který poprvé inkasoval v 53. minutě. Plavšič přihrál před branku na Hložka, jehož zakončení usměrnil do vlastní sítě Knapík. Po hodině hry se prosadil Polidar, který střelou na bližší tyč z vápna překonal Grigara a za Spartu se trefil poprvé v lize.

Vzápětí se mezi střelce zapsal Wiesner. Obehrál si teplického brankáře a v 28. ligovém utkání se radoval z prvního gólu. V 81. minutě se kličkou zbavil protihráče střídající Žitný a snížil.

Sparta v lize porazila Teplice potřetí za sebou. Ve středu čeká oba týmy čtvrtfinále domácího poháru. Sparta se doma utká s Jabloncem, Teplice přivítají Mladou Boleslaví.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Teplice: Karabec si nádherně udělal prostor, vychytal ho Grigar

Sparta - Teplice: Žitný si skvěle zasekl a prostřelil Nitu na zadní tyč, 7:2!

Sparta - Teplice: Karlsson zkoušel obstřel na zadní tyč, mířil vedle

Sparta - Teplice: Brutální demolice! Wiesner si obešel Grigara, 7:1

Sparta - Teplice: Hložek namazal patičkou Polidarovi, ten ranou k bližší tyči zvýšil na 6:1!

Sparta - Teplice: Moulis si seběhl doprostřed, přízemní ránu si Nita pokryl

Sparta - Teplice: Hložek na přední tyči zužitkoval Plavšičův centr, 5:1!

Sparta - Teplice: Wiesner upaloval na Němečka! Ale nestihl vystřelit

Sparta - Teplice: Hložek v další tutovce! Ale znovu Němečka nepropálil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Teplice: Černý sám před Nitou, letenský gólman ale soupeře vychytal

Sparta - Teplice: Pavelkova rána orazítkovala břevno! Krejčí mladší málem dorazil do brány

Sparta - Teplice: Wiesnerova tečovaná rána skončila těsně vedle

Sparta - Teplice: Krejčí mladší z penalty zkompletoval hattrick, 4:1!

Sparta - Teplice: Jukl zezadu naremploval Hložka, penalta pro domácí

Sparta - Teplice: Krejčí mladší zužitkoval skvělou akci a vrací dvoubrankové vedení! 3:1

Sparta - Teplice: Letenští neuhlídali Jukla, který zužitkoval Kučerův centr na hlavu, 2:1

Sparta - Teplice: Skvělá kombinace odzadu, Hložek šel sám na Němečka!

Sparta - Teplice: Krejčí mladší se skvěle pověsil na Dočkalův centr, 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905