SESTŘIH: Budějovice - Olomouc 2:2. Dynamo neudrželo dvougólový náskok

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Fotbalisté Českých Budějovic ztratili v 28. kole první ligy dvoubrankový náskok a s Olomoucí pouze remizovali 2:2. Dynamo vstřelilo oba góly už v úvodních 11 minutách, nejprve se trefil Matěj Valenta a po něm Lukáš Havel. Po změně stran však snížil z penalty Pablo González a Kryštof Daněk zařídil vyrovnání. Jihočeši nezvítězili už 10 kol a v neúplné tabulce zůstali dvanáctí. Hanáci bodovali v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a nadále jsou devátí.

Trenér Jihočechů David Horejš udělal v sestavě několik změn. Dva noví hráči se mu odvděčili gólově. Ve druhé minutě naskočil na roh Havel, ligový debutant v brance Olomouce Macík, který nastoupil místo tradiční jedničky Mandouse, jeho hlavičku vyrazil a z dorážky se nadvakrát prosadil Valenta. Pro českobudějovického záložníka to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži.

Poté ve velké šanci nezamířil přesně další z nových mužů v sestavě Jihočechů Vais, ale v 11. minutě se prosadil i Havel, který se opět nejlépe zorientoval po rohu a hlavou skóroval. Oba střelci přitom do minulých zápasů naskakovali jen sporadicky jako střídající hráči z lavičky.

SESTŘIH: České Budějovice - Olomouc 2:2. Dynamo ztratilo dvoubrankový náskok

České Budějovice mohly ještě do konce prvního poločasu své vedení zvýraznit, ale ze standardní situace Čolič trefil jen boční síť olomoucké branky.

Sigma ožila až ve druhém poločase. Nejdříve ve velké příležitosti neuspěl střídající Šíp, jehož pokus chytil gólman Vorel. V 63. minutě však už hosté snížili z penalty, kterou nařídil sudí Franěk po zhlédnutí videa, když českobudějovický Javorek srazil Látalův centr v pokutovém území rukou.

Hanáci mohli následně i vyrovnat, ale Chytilovu šanci vyrazil Vorel. Hosté se znovu prosadili v 79. minutě, kdy se po hlavičce Poulola a nejistém zákroku Vorla míč dostal k volnému Daňkovi, jenž vyrovnal na konečných 2:2.

Dynamo doma v nejvyšší soutěži nevyhrálo popáté za sebou. Olomouc dvanáctým nerozhodným výsledkem v této sezoně potvrdila pozici remízového "krále" ligy. Jihočeši mají o jednu remízu méně.

Domácí: 2. M. Valenta, 11. L. Havel

Hosté: 63. P. González, 79. Daněk

Domácí: Vorel – Čolić, Králik (C), L. Havel, P. Novák – Javorek, M. Valenta (84. Havelka) – Mészáros (82. Diop), Vais, Mršić – Brandner.

Hosté: Macík – Látal, Beneš (C) (71. Daněk), Houska, Zmrzlý (46. Šíp) – Breite, Sladký, Poulolo, Slaměna (46. Zifčák), P. González – Chytil (84. Štěrba).

České Budějovice - Olomouc: Šíp v úniku nepřekonal Vorla

České Budějovice - Olomouc: Havel zablokoval Chytila, čímž uchránil svůj tým od inkasovaného gólu

České Budějovice - Olomouc: Brandner si ťukl míč před gólmanem, pak skončil v zámezí

České Budějovice - Olomouc: Čoličův přímák minul bránu jen těsně!

České Budějovice - Olomouc: Dynamo využilo další roh, tentokrát se trefil Havel, 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905