SESTŘIH: Bohemians - Liberec 3:0. Smršť v Ďolíčku, Necid předvedl patičku

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bohemians vyhráli v 31. kole první ligy nad Libercem 3:0 a prodloužili svou sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na 11 zápasů. "Klokani“ rozhodli o vítězství ve druhé půli, kdy se po proměněné penaltě Matěje Pulkraba prosadili i Tomáš Necid a Petr Hronek. Pražané drží v neúplné tabulce devátou příčku. Severočeši podruhé za sebou nevyhráli a nevyužili šanci z šestého místa poskočit na pátou pozici.

Liberec přitom vstoupil do utkání lépe. Ve třetí minutě se po Vondrově zaváhání ocitl ve výborné pozici Rondič, proti jeho tvrdé střele však zasáhl brankář Bačkovský. Domácí odpověděli o chvíli později, když si na Hronkův centr naskočil Pulkrab, gólman Knobloch ale jeho hlavičku vytáhl nad břevno.

„Klokani“ převzali v dalších minutách iniciativu a po čtvrthodině měl příležitost Necid, jenže těsně minul. Gól následně nepadl ani ze situace, při níž hostující Mikula nešťastně trefil při odkopu spoluhráče Maru. Knobloch byl pozorný a kuriózní vlastní brance zabránil.

Domácí hráči a fanoušci se pak hodně zlobili na libereckého Mosqueru, který se vloni v létě nerozešel v dobrém s Bohemians. Po zákroku na něj nejprve viděl čtvrtou žlutou kartu v sezoně Necid, který tak bude muset vynechat další kolo. Následně po zákroku na Mosqueru byl napomínám i Květ, jenž se na soupeře obořil, že svému pádu přihrál.

V závěru první části se mohli prosadit hostující Rondič s Peškem. První z nich však svou hlavičku nasměroval mimo a druhý pro změnu trefil z nebezpečné pozice jen boční síť.

Skóre se změnilo až krátce po přestávce. Jugasovu nepovedenou malou domů doběhl v pokutovém území důrazný Pulkrab a Knobloch domácího útočníka zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. K nařízené penaltě se v 51. minutě postavil sám faulovaný hráč a libereckého gólmana poslal na opačnou stranu. Třiadvacetiletý útočník vstřelil pátý gól v sezoně.

Hosté se snažili na vedoucí branku „Klokanů“ zareagovat dvojitým střídáním, ale ještě než k nim došlo, prosadili se Pražané podruhé. Po rychle rozehraném volném kopu si v 57. minutě naběhl na Dostálův centr Necid a pohotovou patičkou zajistil domácím už dvoubrankový náskok. Šlo o jeho čtvrtou trefu v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Liberec se v posledních 20 minutách nadechl k náporu a hned několikrát byl blízko kontaktní branky. Nejprve musel Bačkovský reflexivně zasáhnout proti teči od spoluhráče Krcha. Následně jeho branku minul pohotovou ranou Koscelník a neuspěl ani čtvrt hodiny před koncem Karafiát, který orazítkoval břevno.

V 82. minutě naopak Bohemians přidali třetí gól. Po rychlém brejku sklepl Puškáč míč Hronkovi a ten přesnou střelou nedal Knoblochovi šanci. Hosté se branky nedočkali ani v závěru, kdy Rondičovu hlavičku zneškodnil opět Bačkovský.

Liberec nezvítězil ve venkovním utkání na půdě Bohemians popáté za sebou a v Ďolíčku i v druhém zápase této sezony prohrál vysoko 0:3. Na podzim tam stejným výsledkem podlehl Pardubicím, které mají ve Vršovicích svůj domácí azyl.

Domácí: 51. Pulkrab, 57. Necid, 81. Hronek

Hosté:

Domácí: Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek (88. Osmančík), Ljovin, Květ (78. V. Novák), Vondra (88. Kosek) – Necid (78. Keita), Pulkrab (64. Puškáč).

Hosté: Knobloch – Koscelník (86. Fukala), Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Karafiát (79. Nečas), Faško (58. Rabušic) – Pešek, Rondić, Mosquera (58. Matoušek).

352 diváků

Bohemians - Liberec: Necid parádní patičkou zvýšil na 2:0!
Bohemians - Liberec: Karafiátova bomba z první zamířila vedle brány
Bohemians - Liberec: Pulkrab s přehledem proměnil pokutový kop, 1:0!
Bohemians - Liberec: Knobloch podrazil Pulkraba, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Bohemians - Liberec: Další Rondičův pokus, hlavičkoval nad bránu
Bohemians - Liberec: Knobloch skvěle vytáhl Pulkrabovu hlavičku nad břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905