SESTŘIH: Sparta – Baník 3:1. Dočkal u všech gólů, trefil se Karlsson i Hložek

Autor: iSport.cz
28
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty porazili v 31. kole první ligy Ostravu 3:1. Letenské poslal do vedení v 37. minutě David Moberg Karlsson, po hodině hry vyrovnal David Buchta, ale Bořek Dočkal a Adam Hložek v rozmezí 79. až 88. minuty zařídili domácímu týmu tři body. Pražané bodovali v nejvyšší soutěži popáté za sebou a na druhý Jablonec ztrácí tři body, navíc mají zápas k dobru. Baník prohrál po šesti kolech a zůstal osmý.

Domácí: 37. Moberg Karlsson, 79. Dočkal, 88. Hložek

Hosté: 65. D. Buchta

Domácí: Nita – Wiesner, O. Čelůstka, Hancko, Polidar – Moberg Karlsson (82. Minčev), Pavelka, Sáček (82. Matěj Hanousek), Dočkal (C), Hložek – Juliš (68. Karabec).

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – Jánoš (80. Svozil), Kaloč – de Azevedo (80. Sor), Tetour (58. Kuzmanović), D. Buchta – O. Šašinka (58. Zajíc).

Domácí: Heča, Vitík, Hanousek, Trávník, Karabec, Novotný, Minčev

Hosté: Budinský, Sor, Kuzmanović, Sanneh, Zajíc, Holzer, Svozil

Domácí: Polidar, Juliš, O. Čelůstka, Pavelka

Hosté: O. Šašinka, Fleišman, Svozil, Sor

Lerch – Dresler, Šimáček

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

V nominaci na zápas chyběl sparťanský záložník Plavšič, jenž by měl podle spekulací médií po vypršení smlouvy v létě odejít k městskému rivalovi Slavii. Do základní sestavy domácích se vrátil kapitán Dočkal, který kvůli svalovým potížím vynechal středeční semifinále domácího poháru se Slavií (0:3).

Střelecká aktivita byla celý zápas na straně Sparty. V sedmé minutě Juliš přiťukl míč Karlssonovi, ale švédský záložník z hranice vápna vystřelil nepřesně. Stejně dopadl i Pavelkův skákavý pokus z dálky. Po téměř půlhodině hry Pavelka vypálil nad. Poté se Juliš po narážečce s Karlssonem dostal do výhodné střelecké pozice, ale jeho přízemní střelu Laštůvka zastavil.

Baník poprvé zahrozil v 36. minutě, Kaločova rána však skončila v náručí Nity. Sparta z následného protiútoku udeřila. Dočkalovu přihrávku vyrazil Laštůvka k nepokrytému Karlssonovi, který se nemýlil. Z další dobré šance v šestnáctce nezvýšil Juliš.

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodla komická hrubka, Dočkal byl u všech gólů

Letenští ani po změně stran svého soupeře dlouho do ničeho nepouštěli, v 65. minutě však Slezané z ojedinělé akce srovnali. De Azevedo přihrál do vápna nabíhajícímu Buchtovi, který povedenou střelou pod horní tyč překonal Nitu. Buchta se střelecky prosadil ve třetím kole po sobě.

Sparta se hnala za opětovným vedením, jenže Hložek zakončil do boční sítě. V 79. minutě už to ale vyšlo. Dočkal využil nedorozumění mezi Stronatim a Pokorným, přeloboval vyběhnutého Laštůvku a vystřelil domácím plný bodový zisk. Kapitán Pražanů skóroval v nejvyšší soutěži po 25 zápasech a poprvé od září. Pojistku po Dočkalově přihrávce přidal Hložek. Osmnáctiletý útočník za poslední tři kola vstřelil pět branek.

Letenští v lize s Ostravou osmkrát po sobě neprohráli a od srpna 2014 porazili doma Baník v sedmém ligovém duelu v řadě. Pod trenérem Pavlem Vrbou vyhráli v nejvyšší soutěži i šesté utkání. Ve středu čeká Spartu odložený duel 23. kola s Plzní.

TOP góly 31. kola: Kubistův angličan, Zorvanův lob nebo Necidova patička

Klíčové momenty utkání

Sparta - Baník: Hložek v úniku nekompromisně pojistil výhru, 3:1!

Sparta - Baník: Stronati s Pokorným se komicky srazili, Dočkal potrestal hrubku! 2:1

Sparta - Baník: Hložek měl v tutovce spoustu času, ale těsně netrefil bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Baník: De Azevedo našel Buchtu, ten uklidil míč do sítě! 1:1

Sparta - Baník: Sáček přenechal míč Dočkalovi, tomu rána nevyšla

Sparta - Baník: Wiesnerův halfvolej skončil daleko nad bránou

Sparta - Baník: Šašinkova hlavička po rohovém kopu zamířila mimo bránu

Sparta - Baník: Dočkalovu ránu zblokoval Stronati, Wiesnerovu dorážku si Laštůvka pohlídal

Sparta - Baník: Dočkal našel prostor pro Juliše, ten Laštůvku nepřekonal

Sparta - Baník: Fauloval Kaloč, nebo byl faulovaný? Penalta podle sudího nikoliv

Sparta - Baník: Laštůvka vychytal Dočkala, Karlsson ale doklepl míč do sítě! 1:0

Dočkal o svém gólu: Kluci se naštěstí nedomluvili a balon projel

Plavšič? Prostě nebyl v nominaci... Vrba chválil Hložka: V 18 letech klíčový hráč, mimořádné.

28

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905