Kryštof Rossmann
23. července 2021 • 17:55

Liberec na startu: Chceme čeřit, říká Hoftych. Řeší se Júsuf, Mara chce pryč

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Proklestili si zarostlou cestu přestupovým obdobím. Rozhodně se na start ligy nedostali beze ztrát, ale přece jen v konsolidovaném stavu. Liberec vyhlíží první šerm s nejasnými očekáváními, realizační štáb bude hlavně během úvodních kol čekat pořádná kupa práce. Stále chybí dvě avizované zkušené posily, jedná se o příchodu bahrajnského útočníka Júsufa Hilála. Zavrženy nejsou ovšem stále ani odchody, přestupovou žádanku vystavil vedení Kamso Mara a chodí navíc i další nabídky.Jeden, dva, tři… Za libereckými odchody už se nemá cenu otáčet, ve Slovanu jich znovu proběhla celá řada. Před startovací čarou se Severočeši rozcvičují v doplněném stavu, přestupové ambice zůstávají ovšem otevřené. Po solidní přípravě, během níž hráči kousali tradiční náročné fyzické dávky, se bude řešit hlavně herní kompaktnost.

„Máme obměněné mužstvo, odešli velmi silní hráči hlavně směrem dopředu. Mužstvo bude znovu hledat svou tvář,“ tušil Hoftych před nedělním kláním se Slováckem. „Nebude to pro nás i kluky lehké, potřebujeme dobře odstartovat sezonu, abychom se nadechli. Pak už chceme klasicky step by step čeřit vody a dotírat se na špičku ligy.“

Do severočeské kabiny zatím nedorazili dva hotoví hráči, o nichž mluvil 54letý kouč po generálce. V pohybu jsou jednání s Júsufem Hilálem. „Toto jméno se skloňuje, projevili jsme zájem,“ potvrdil sportovní ředitel Zdeněk Koukal. Klub mluví se Slavií i samotným hráčem. „Jde o otázku času. Uvidíme, jestli se příchod podaří, nebo ne.“

Kamso Mara v Liberci
Kamso Mara v Liberci

Právě post útočníka realizační štáb společně s krajními prostory a středem hřiště bolí nejvíc. Sportovní vedení, trenéři i majitel Ludvík Karl se sešli před pěti dny na společné schůzce. „Víme, že nás opustili důležití hráči. Víme zároveň, že tým můžeme průběžně doplňovat. A pokud budeme cítit, že jde o nutnost, jsme připraveni mužstvo posílit,“ vysvětloval Hoftych. Kromě příchodů však stále hrozí také odchody.

Kamso Mara neodehrál v přípravě ani minutu, na startu ligy laboruje s virózou. „Nezačíná optimálně, musí se dotrénovat a uvidíme, jak vše bude dál,“ přemítal Koukal. Guinejský záložník chce každopádně změnit dres, což se na severu řeší. „Několikrát jsme si to od něj vyslechli, je v klubu čtvrtou sezonu. Čekáme na nějakou nabídku.“

Naopak se ztrátou Martina Koscelníka se počítalo, slovenský krajní bek ovšem (zatím) zůstal. „Zájem byl a pokračuje, jde o zcela otevřenou věc. Pokud bude některá nabídka zajímavá pro hráče a klub, budeme jí otevření. Zatím jsme rádi, že zůstává,“ pokračoval Koukal. Z povzdálí se zdálo, jako kdyby se zasekla jednání mezi Slovanem a Slavií o setrvání Jana Matouška a Tarase Kačaraby, oba nakonec zůstávají ve svých angažmá z druhé poloviny minulé sezony.

ANKETA: Obhájí opět Slavia? Pravděpodobně ano, navíc ji odpadne jeden velký soupeř
Video se připravuje ...

„O Honzu (Matouška) jsme měli zájem od skončení ligy. Protahovalo se to, objektivně bylo vše ze strany Slavie ukončeno až tento týden,“ vysvětloval sportovní ředitel. Stejná situace se odehrála rovněž při námluvách s ukrajinským stoperem, Severočeši s hostováním v Edenu souhlasili, zbytek měli v rukách sešívaní.

„Matematicky není možné, aby měl hráč jeho kvalit další nepovedenou sezonu,“ vtipkoval Hoftych. Během minulého ročníku brzdila 23letého rychlíka zranění. „Lepila se na něj v době, kdy se dostával do psychické pohody, což potřebuje. Projevil zájem u nás za každou cenu pokračovat, věříme, že nám výrazně pomůže v číslech dopředu,“ doplnil hlavní kouč.

Na kolbiště vrazí Liberec v neděli, kdy ho čeká Slovácko. Úlohu budou mít na severu o něco těžší než obvykle, vlčáků se za vidinou evropských pohárů honí totiž o něco víc...

FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

ANKETA: Udrží se nováček z Hradce? Hůř na tom budou jiné tradiční kluby
Video se připravuje ...

SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jílek se vrátí na Letnou pro porážku, titul pro Slavii, kdo sestoupí?
Video se připravuje ...

iSport podcast: Sparta a titul? Dobíhá Slavii, na pohár to ale ještě není
Video se připravuje ...

Startuje FORTUNA:LIGA! S diváky, nadstavbovou částí i novým pořadem
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud