SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 2:2. Dělba bodů po dvou penaltách

Autor: iSport.cz
0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 3. ligovém kole s Bohemians 1905 2:2. Pražany poslal v 16. minutě do vedení David Puškáč, v 77. minutě srovnal z penalty Václav Pilař a za šest minut se postaral o obrat střídající Tomáš Čvančara. Ve čtvrté minutě nastavení ale z dalšího pokutového kopu srovnal Jan Kovařík.

Jablonečtí v lize podruhé za sebou nevyhráli a nedokázali se vítězně naladit na čtvrteční venkovní odvetu 3. předkola Evropské ligy proti Celticu Glasgow, v níž budou usilovat o smazání ztráty 2:4 z domácího duelu. "Klokani" podruhé v ligové sezoně remizovali, na tři body v nejvyšší soutěži čekají už šest utkání.

Bohemians překvapivě začali lépe. Ve 13. minutě ještě Vondru vychytal gólman Hanuš, ale ze další tři minuty už Pražané vedli. Na Kovaříkův centr z levé strany si naběhl Puškáč a umístil míč do horní části branky. Útočník "Klokanů" skóroval i ve třetím utkání ligové sezony.

SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 2:2. Divočina na severu Čech, po zásahu VAR se kopaly dvě penalty

Jablonečtí se dostali do hry až v druhé části první půle. V 31. minutě pálil nad Kubista, poté brankář Bačkovský vytáhl střelu Housky, který poprvé nastoupil za Severočechy v soutěžním duelu v základní sestavě.

Po přestávce chvíli domácí pokračovali v náporu, ale Pražané tlak brzy otupili a dlouho nepouštěli soupeře do šancí. Naopak v 71. minutě mohl zvýšit střídající Keita, který těsně přestřelil.

Za dalších šest minut Jablonec zničehonic srovnal. Bačkovský při snaze odehrát míč zasáhl ve vápně domácího Pilaře a sudí Klíma po zásahu videorozhodčího Berky a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Přestože gólman Pražanů vystihl směr střely, Pilař pokutový kop proměnil a připsal si už třetí soutěžní branku v sezoně. Trefil se i v úvodním kole proti Ostravě a ve čtvrtek proti Celticu.

Jablonec - Bohemians: V akci VAR! Bačkovský ve výskoku přejel Pilaře, penalta pro Jablonec!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Za dalších šest minut domácí otočili stav. Ve vlastním vápně udělal velkou chybu Kovařík a střídající Čvančara pohotově střelou na přední tyč překonal Bačkovského. Dvacetiletý útočník dal svůj druhý gól v ligové kariéře.

Zdálo se, že Bohemians stejně jako před týdnem doma s Plzní ztratí zápas poté, co vedli 1:0. Už v nastavení ale znovu vstoupil do hry videorozhodčí a sudí Klíma po přezkoumání záznamu nařídil pokutový kop po zákroku střídajícího Hübschmana na Bederku. Kovařík napravil svou předchozí chybu a srovnal, byť Hanuš stejně jako předtím na druhé straně Bačkovský vystihl směr.

Jablonečtí v posledních třech soutěžních zápasech inkasovali devět branek. S Bohemians aspoň doma v lize neprohráli poosmé za sebou.

Domácí: 77. Pilař, 83. Čvančara

Hosté: 16. Puškáč, 90+4. J. Kovařík

Domácí: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Malínský (65. Pleštil), Houska (81. Hübschman), Kratochvíl (65. Čvančara), Pilař (90+2. Martinec) – Doležal (C) (90+2. Surzyn).

Hosté: Bačkovský – M. Dostál (C) (87. Koubek), Köstl, Bederka, Vondra – Ljovin, Květ (80. Vacek) – Fulnek (66. Bartek), Hronek, J. Kovařík – Puškáč (66. Keita).

16. Karviná 30 3 8 19 30:52 17
Bohemians - Jablonec: Kovařík poslal míč do sítě, je opět srovnáno - 2:2!

Jablonec - Bohemians: Tvrdá rána Květa se mezi tyče nevešla

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.