SESTŘIH: Teplice - Pardubice 1:2. Výhra po třech měsících, domácí na dně

Autor: iSport.cz
0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Pardubic zvítězili v 15. kole první ligy v Teplicích 2:1 a naplno bodovali po devíti kolech. Východočechy dostal do vedení v 39. minutě Mojmír Chytil a deset minut před koncem normální hrací doby zvýšil jejich náskok z penalty Lukáš Červ, který zaznamenal první trefu v nejvyšší soutěži. Za Teplice korigoval konečný výsledek v osmé minutě nastaveného času Martin Chlumecký. Severočeši nevyhráli 11 kol po sobě, pod trenérem Jiřím Jarošíkem prohráli i pošesté a v neúplné tabulce zůstali s pěti body na posledním 16. místě o skóre za Karvinou, která má dva zápasy k dobru. Pardubice jsou čtrnácté.

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně. První větší šanci měl až ve 14. minutě po Rezkově přihrávce Kodad, jeho slabý pokus však brankář Boháč vyrazil. Hosté poprvé zahrozili až po půl hodině hry, jenže Chytil si centr z pravé strany špatně zpracoval a teplický gólman Grigar pak před ním včas zasáhl.

V nevýrazné první půli se skóre měnilo až ve 39. minutě. Teplická obrana dala na levé straně příliš prostoru Lupačovi a jeho centr usměrnil do sítě přes bránícího Chlumeckého hlavičkující Chytil. Pardubický záložník skóroval vůbec z první střely svého týmu na bránu a trefil se podruhé v této ligové sezoně.

Severočeši se snažili po přestávce svého soupeře zatlačit, ale Mareček při svém pokusu mířil nad bránu a po brejku Mareše zase přesně nezakončil Kodad.

Jarošík se pokusil oživit hru trojnásobným střídáním, Teplice však i přes územní převahu nemohly nadále najít v hostující obraně prostor k zakončení.

Pardubice naopak dostaly čtvrt hodiny před koncem šanci na zvýšení náskoku, když se rozhodčí Szikszay zpětně vrátil k zákroku Chlumeckého na Chytila a po konzultaci s videem nařídil pokutový kop. K němu se postavil střídající Huf. Jak z penalty, tak ani z dorážky však Grigara nepřekonal.

Domácím ale radost vydržela jen pár sekund. Pardubičtí totiž reklamovali po exekuci penalty další faul Krunerta a Sziskzay po opětovné konzultaci s videem nařídil k nevoli teplické lavičky i fanoušků druhý pokutový kop. Toho se tentokrát ujal Červ a poslal Grigara na opačnou stranu. Dvacetiletý záložník potřeboval na svůj první ligový zásah 12 utkání. Teplice mají s 32 inkasovanými brankami nejhorší obranu v soutěži.

Jarošíkovi svěřenci přesto utkání nevzdali a v osmiminutovém nastaveném čase se jim podařilo duel zdramatizovat. V osmé minutě nastavení snížil po rohovém kopu Chlumecký. Čtyřiadvacetiletý stoper se v 25. utkání v nejvyšší soutěži prosadil premiérově. O chvíli později mohl po další závaru dokonce vyrovnat střídající Fortelný, nezamířil však přesně.

Severočeši prohráli s Pardubicemi i ve třetím ligovém utkání a pokaždé o gól.

Domácí: 90+8. Chlumecký

Hosté: 39. Chytil, 80. Červ

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Hyčka – Jan Rezek (80. Radosta), Jukl (60. Krunert), Trubač (60. Fortelný), Mareček, Kodad (68. Černý) – J. Mareš (60. Succar).

Hosté: Boháč – D. Kostka (89. Halász), Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Červ, Tischler – Chytil (89. P. Černý), Beran (62. S. Šimek), Lupač – L. Matějka (69. Huf).

Klíčové okamžiky zápasu:

Teplice - Pardubice: Ani tenhle neskutečný závar neskončil vyrovnávacím gólem!
Teplice - Pardubice: Chlumecký snížil v závěru hlavou po rohu, 1:2
Teplice - Pardubice: Vondrášek v pádu orazítkoval tyč
Teplice - Pardubice: Druhou penaltu už hosté proměnili, nemýlil se Červ, 0:2

Teplice - Pardubice: Krunertův šlapák a druhá penalta pro hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Teplice - Pardubice: Fantastický Grigar chytil penaltu včetně dorážky!
Teplice - Pardubice: Chlumecký strhl Chytila, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905