26. února 2022 • 17:30

SESTŘIH: Liberec - Jablonec 1:1. Derby bez vítěze, remízu vystřelil mladý Černák

Autor: iSport.cz
0
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Fotbalisté Liberce remizovali ve 23. kole první ligy s Jabloncem 1:1. Skóre v podještědském derby otevřel v 54. minutě z penalty Michael Rabušic, v 77. minutě pak vyrovnal střídající Michal Černák. Slovan pět ligových zápasů za sebou nezvítězil a v neúplné tabulce je devátý. Jablonec v jarní části sezony ještě neprohrál a patří mu 12. místo.

V Liberci, kde se před výkopem na podporu Ukrajiny čelící ruskému útoku držela minuta ticha, se hrálo na velmi těžkém terénu. Od úvodu bylo k vidění množství soubojů a jen minimum větších šancí. V 35. minutě napálil z dálky odražený míč Koscelník, ale jablonecký brankář Hanuš zasáhl.

Šest minut po přestávce se po Frýdkově centru odrazil míč od země do ruky Zeleného. Sudí Berka po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Rabušic nezaváhal a poslal Liberec do vedení. Dvaatřicetiletý útočník zaznamenal jubilejní 50. gól v ligové kariéře.

Úvodní gól zápasu viditelně pomohl. Rabušic z dorážky hlavičkoval nad, na opačné straně neuspěl hostující Kubista. Domácí brankář Knobloch pak po hodině hry vychytal i Silného, který nebezpečně pálil z úhlu.

Jablonec se díky zvýšené aktivitě vyrovnání přece jen dočkal. V 77. minutě po Pilařově obloučku za obranu stihl Kadlec míč posunout před Knoblochem a střídající Černák doklepl balon do odkryté branky. Osmnáctiletý záložník skóroval poprvé v ligové kariéře.

Vítězný gól pak už nepadl ani ve více než čtyřminutovém nastavení. Liberec i v druhém podještědském derby v sezoně bodoval, severočeští rivalové se rozešli smírně po třech zápasech v nejvyšší soutěži.

Domácí: 54. Rabušic

Hosté: 77. Černák

Domácí: Knobloch – Koscelník, Plechatý, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Gebre Selassie – Tupta (73. Fukala), Ch. Frýdek (65. Stoch), Jan Matoušek (90+3. Mészáros) – Rabušic (73. Alijagić).

Hosté: Hanuš – Surzyn, Martinec, V. Kubista, Zelený – Hübschman (C) – Malínský (63. Černák), Považanec (63. V. Kadlec), Houska (85. Štěpánek), Pilař (90+3. Nykrín) – Silný (85. D. Ikaunieks).

Liberec - Jablonec: Rabušic poslal Slovan do vedení z penalty, 1:0

Liberec - Jablonec: Zelený hrál rukou, penalta pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.